Wpis z mikrobloga

Mirki w jakim kierunku polecacie się rozwijać i szukać pracy po #elektrotechnika?

Obecnie mam pracę biurową w branży fotowoltaicznej, ale trochę kołchoz, co chwilę telefony, pełno spraw na głowie, wszystko w biegu, jeszcze trzeba zostawać po godzinach żeby dopiąć tematy, a pensja tego nie odzwierciedla. Chciałbym pracować sobie na spokojnie, mieć normalne przerwy na posiłek i chwilę czasu żeby np. zerknąć na notowania spółek czy odpisać na sms, a przy tym szansę na rozwój i z biegem czasu lepsze zarobki.

Napiszcie co robicie, czy wam się podoba i ewentualnie jak się tam wbić ( ͡º ͜ʖ͡º)

#elektryka #praca #pracbaza
  • 6
@Fitzbroy: no to na budowę się wybierz, porobisz 10h w słońcu lub mrozie i docenisz obecną robotę.

Tak serio to ciężko doradzać nie wiedząc nawet w jakim regionie działasz. Oze perspektywiczną branża jest, a kołchoz przy budowie zawsze będzie.
@Fitzbroy: Idź w IT jeśli na studiach miałeś cokolwiek wspólnego z programowaniem ( ͡° ͜ʖ ͡°) Obecnie nie ma w Polsce pracy na szeregowym stanowisku, gdzie zarobisz równie dobre pieniądze w równie dobrych warunkach.

Jak nie to, to pomyśl może o pracy jako projektant albo na jakimś zakładzie na utrzymaniu ruchu lub utrzymaniu infrastruktury elektroenergetycznej.

Co do zapierdzielu że nie ma do taczki kiedy załadować - tak
@mendium: to wiadomo, nikt mi nie poda recepty, po prostu jestem ciekawy co robicie i czy wam to odpowiada, przeważnie ma się znajomych z wykształcenia i pracują w różnych miejscach to też jakiś odnośnik

a na budowie i przy kostce jako pomocnik też się pracowało, inny rodzaj zmęczenia ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Fitzbroy Kolego, obawiam się, że w branży pieniądze i spokój rzadko idą w parze. Jeżeli chcesz tego pierwszego, zgadzam się z @mendium - budowa to szkoła życia, ale też długie godziny i nerwy. Spokój możesz mieć w zakładzie energetycznym, spółce utrzymaniowej itp. - tam "chleb" jest za utrzymanie i przeglądy, więc wykazać się jest trudniej, ale czasu dla siebie (póki wszystko działa) nie powinno Ci brakować. Tak czy owak, powodzenia!
@mendium: jeśli Podłączanie kabelków Ci nie straszne, umiesz zrobić pomiary to proponuję po godzinach dorabianie sobie na fuchac. Zawsze znajdzie się ktoś kto będzie miał zlecenie, będzie potrzebował pomocy w robocie.