Wpis z mikrobloga

Hej,
Pytanie do #programista15k , czy będąc osobą, która samodzielnie uczyła się #sql #vba ( #udemy ) jest sens wysyłać CV na stanowiska juniorskie jako np. analityk? Czy jednak żeby zacząć pracować w tej branży trzeba mieć to wykształcenie informatyczne? Mgr inż budownictwa here. Zauważyłam, że najlepsza część mojej pracy to automatyzowanie sobie roboty w Excelku stąd moje zainteresowanie SQL, który tez mi się spodobał ale w tym przypadku nie miałam szansy pracować na "żywym organizmie" tylko jakieś zadania z neta. Ktoś ma jakieś doświadczenia jako junior i mógłby się podzielić czego się oczekuje od takiej osoby?
  • 6
  • Odpowiedz
@ochkasia: Z tego co przeglądałem, to bardzo wskazana jest jeszcze wiedza ze statystyki + coś do wizualizacji danych np. Power BI. Ogólnie to co czego ucza na udemy, a co będziesz robić w pracy to dwa różne światy
  • Odpowiedz
@ochkasia: teraz ciężko wejść na juniora bez doświadczenia. Wysyłać CV możesz - może ktoś zaprosi na rozmowę. Jeśli chodzi o kursy udemy - nie wpisuj ich do CV albo do linkedina. Takich ludzi się wyklucza z procesu na dzień dobry.
  • Odpowiedz
@ochkasia: A co dokładnie umiesz w vba? Nagrywasz i przerabiasz makra czy dałabyś radę też z tworzeniem aplikacji (przenoszenie danych między Excelem, a np. Accessem/sql serverem, korzystanie z API itp)? Jeśli masz wiedzę z tej drugiej części to od razu możesz szukać ofert na vba developera. Ogólnie ludzie po studiach informatycznych rzadko siedzą w vba, więc akurat sfera zabawy z Officem uznawana za żałosną i zacofaną przez rasowych programistów jest otwarta
  • Odpowiedz
@ode45: @ochkasia: aczkolwiek mam wrażenie, że coraz częściej VBA jest wypierane przez PowerBI jeśli chodzi o rzeczy sciśle raportowe a nie integracje między aplikacjami. A do PowerBI SQL się też przyda jak najbardziej
  • Odpowiedz