Wpis z mikrobloga

@pesymistyk: dokladnie jakie? Nie wiem, na dole masz zrodlo: dept. of health.. tam pewnie maja dokladne tabelki. Jezeli pytasz, dlaczego sa tam... malo zaszczepionych i malo przypadkow. Strzelam, ze to stany, w ktorych chiwilowo jest spokoj, niewiele infekcji. Gdy nadejdzie kolejna fala, poszybuja do gory. Glowny i twardy wniosek znajduje sie na dole po prawej.
@elf_pszeniczny: Czytałem. Problem polega na tym, że o ile dla starszych szczepionka to wybawienie, o tyle dla młodszych już niekoniecznie. Mnie na studiach uczyli, żeby do pacjenta podchodzić indywidualnie, a te statystki traktujące ludzi jako jeden kolektyw i te wrzaski, by wszystkich szczepić bardziej przypominają traktowanie jak trzody chlewnej na weterynarii.
@kuroszczur: i tak i nie.. problemy i lockdowny zaczynaja sie w momencie, gdy sluzba zdrowia jest na granicy zapasci. Ten aspekt jest najwazniejszy dla calego spoleczenstwa. Jak widac, dzieki szczepieniom covid faktycznie staje sie bardziej podobny do grypy (w statystycznym ujeciu).
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@giku: hur burr izarel szczepiunki nie działaja11

@Humbaq: W Izraelu też działają, ale szury nie wiedzo co to statystyka i, że 400 hospitalizacji przy 25k przypadków to mało XDDD
@Fearaneruial: tak czynnik losowo / demograficzno / topograficzny :). Wirus nie rozprzestrzenia sie tak samo wszedzie w tym samym czasie. W Polsce tez nie nadeszla kolejna fala, ale to kwestia czasu. Wykres nie obrazuje "spokoju", w sensie wolnosci od covid, tylko pokazuje, co dzieje sie w szpitalach, gdy wirus zacznie sie rozprzestrzeniac.
dane na wykresie dotycza tylko piatku


@giku: to też bez sensu bo pojedynczy dzień niewiele daje do realnej oceny
widziałem że błąd dotyczył skumulowania ale myślałem że dane na wykresie także są ze średniej ciągnionej (tak jak w wykopowym liczymylockdown)