Wpis z mikrobloga

@pesymistyk: dokladnie jakie? Nie wiem, na dole masz zrodlo: dept. of health.. tam pewnie maja dokladne tabelki. Jezeli pytasz, dlaczego sa tam... malo zaszczepionych i malo przypadkow. Strzelam, ze to stany, w ktorych chiwilowo jest spokoj, niewiele infekcji. Gdy nadejdzie kolejna fala, poszybuja do gory. Glowny i twardy wniosek znajduje sie na dole po prawej.
  • Odpowiedz
@elf_pszeniczny: Czytałem. Problem polega na tym, że o ile dla starszych szczepionka to wybawienie, o tyle dla młodszych już niekoniecznie. Mnie na studiach uczyli, żeby do pacjenta podchodzić indywidualnie, a te statystki traktujące ludzi jako jeden kolektyw i te wrzaski, by wszystkich szczepić bardziej przypominają traktowanie jak trzody chlewnej na weterynarii.
  • Odpowiedz
@kuroszczur: i tak i nie.. problemy i lockdowny zaczynaja sie w momencie, gdy sluzba zdrowia jest na granicy zapasci. Ten aspekt jest najwazniejszy dla calego spoleczenstwa. Jak widac, dzieki szczepieniom covid faktycznie staje sie bardziej podobny do grypy (w statystycznym ujeciu).
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@giku: hur burr izarel szczepiunki nie działaja11

@Humbaq: W Izraelu też działają, ale szury nie wiedzo co to statystyka i, że 400 hospitalizacji przy 25k przypadków to mało XDDD
  • Odpowiedz
Strzelam, ze to stany, w ktorych chiwilowo jest spokoj, niewiele infekcji.


@giku: ale to by sugerowało że przyczyną tego spokoju nie jest wysoka wyszczepialność tylko jakiś iny czynnik, nie?
  • Odpowiedz
@Fearaneruial: tak czynnik losowo / demograficzno / topograficzny :). Wirus nie rozprzestrzenia sie tak samo wszedzie w tym samym czasie. W Polsce tez nie nadeszla kolejna fala, ale to kwestia czasu. Wykres nie obrazuje "spokoju", w sensie wolnosci od covid, tylko pokazuje, co dzieje sie w szpitalach, gdy wirus zacznie sie rozprzestrzeniac.
  • Odpowiedz
dane na wykresie dotycza tylko piatku


@giku: to też bez sensu bo pojedynczy dzień niewiele daje do realnej oceny
widziałem że błąd dotyczył skumulowania ale myślałem że dane na wykresie także są ze średniej ciągnionej (tak jak w wykopowym liczymylockdown)
  • Odpowiedz