Wpis z mikrobloga

#xbox #xboxseries #ps4 #konsole

Czy jest sens zmieniać PS4 pro na Xbox series S? Telewizor Full HD, interesujące mnie EXY na PS4 już ograłem.
Ps4 Pro robi się czasami zbyt głośna (co ciekawe często w cutscenkach) a czytałem że Xbox jest bardzo cichy.
  • 15
Wymień w Pro pastę i thermopady. U mnie z F16 zrobiła się błoga cisza :)
Plusem Xa jest Game Pass, który gier ma bez liku, za śmieszne pieniądze.
@antb47: kup se juz chlopie series x, a jak nie chcesz wyrzucac ponad 2k to szukaj uzywki. Wg mnie ten caly series S bylby fajny ale jakby posiadal naped. U mnie brak napedu dyskwalifikuje konsole. No i jeszcze series wychodzil chyba tylko w wersji 500gb (tego nie jestem 100% pewny). Wiec pare gier i zapelniony
@antb47: nie widzę sensu wymieniać starej generacji na starą. To już lepiej sprzedać to co masz, dopłacić i kupić PS5. W ciszy ograsz wszystko co będziesz chciał.

A jak nie, to po prostu czyszczenie, wymiana pasty i thermopadów w aktualnej konsoli.
@antb47: Gdybym nie miał jeszcze kilkunastu gier kupionych w promocjach to bym się nie zastanawiał.
Najzabawniejsze, że wybrałem PS4 dla exów a zwłaszcza kingdoms hearts 3 - dla gry, która uważam za gorszą od poprzednich części a i tak wyszła na Xbox. Przynajmniej miałem okazje zagrać w Persone 5.

Sam pasty sobie nie wymienie, bo mam obawy czy zrobiłbym to źle, a nie mam w okolicy serwisu który by to zrobił.
@antb47 z tą pastą w pro to też loteria są przypadki gdzie załatwia problem, a są takie, że to i tak nic nie daje bo samo chłodzenie jest pod złym kontem ustawione. Jak ograłeś exy i chcesz mieć święty spokój z komfortem gry to kup Xboxa series.

Tylko przemyśl jakim graczem jesteś i którą byś wolał. Pamiętaj, że s to są kompromisy, praktycznie na wszystkim czym się da. Ta konsola ma tylko
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@antb47: jak full HD to moim zdaniem jest sens. Szczególnie że stare ps4 chodzą teraz w takich cenach że dołożysz do tego ledwo co.

Konsola bezgłośna. Szybsza, ładowanie gierek, Quick resume. Mało widziałem PS4pro bo sam mam zwykłe ale podejrzewam że będzie graficznie mocno na plus. Porównując te same gry na zwykłym ps4 i xss to jest spora różnica. Klatki, lepsze tekstury, no po prostu ładniej to wygląda i bardziej to
@antb47: XSS jest spoko opcją jak masz PS5, jak nie masz to imho serio kupiłbym używkę, jak dobrze zakręciesz to za 1900 wyrwiesz, a warto z prostej przyczyny, już nawet nie chodzi o napęd. Po 1sze XSS ma zaledwie 350gb miejsca wolnego na gry oczywiście możesz stare gierki ogrywać na HDD, ale uwierz mi, zainstaulejsz 3 4 większe gry i już po zawodach, można dokupić kartę rozszerzeń, ale za dodatkowe 900zł
@Medonix: Do czego jeszcze poza graniem ma służyć konsola?

@mikorys: przyszłościowo to pewnie wyjdzie jakiś model mniejszy. Na razie miałbym problem trzymać to pod telewizorem (bokiem pewnie by weszło). Co do dysku to XSS gry zajmują mniej miejsca, bo nie są w 4k. Raczej nie gram w wiele gier na tej samej konsoli na raz więc to nie będzie problem
@antb47 źle mnie zrozumiałeś chodziło mi o to że ona te gry tylko ma odpalać, a nikt się nie pochyla za bardzo jak dobrze te gry mają działać. W praktyce przekłada się to na bardzo mało miejsca na dysku, niską rozdzielczość, (nawet poniżej fhd). Ogólnie kompromisy gdzie się da.
@antb47: Warto zmieniać. Czasy ładowania i sam game pass robią taką robotę, że nie wyobrażam sobie teraz powrotu na przeciętny pc. A zmieniałem z pc na xss. Z resztą wypożycz sobie, i sam przekonaj jak śmigają gry zoptymalizowane pod s/x
@Medonix: Na razie nie ma gry tylko na nowy xbox do porównania, ale sądze że Microsoft raczej będzie zmuszał studia by optymalizowały gry dla XSS

@Uaephean: Tylko że mieszkam w małym mieście i nie mam gdzie wypożyczyć.