Wpis z mikrobloga

#niemcy #koronawirus

W Niemczech karuzela #!$%@? koronawirusowego się zaczyna rozkręcać. Dzisiaj o 14 spotkanie Merkel z landami, BILD dotarł do dokumentów tego spotkania i wygląda na to że przepisy mają być zaostrzone, w dokumencie jest mowa o zaostrzaniu reguł, szczególnie dla niezaszczepionych.

Okładka BILD: Pani kanclerz, chcemy wolności - każdy może się zaszczepić, nie potrzebujemy pani przepisów
Pobierz EvineX - #niemcy #koronawirus

W Niemczech karuzela #!$%@? koronawirusowego się zaczy...
źródło: comment_1628589699Fa3xnls0RSZW3goxIFHuK3.jpg
  • 18
@fajnypierozek odpowiedziałam do głównego komentarza, w którym była mowa o wolności.

Każdy tak mówił, politycy, lekarze. Dzisiaj z perspektywy czasu wiemy, że mówili bzdury, ale no tak czy siak szczepienia były jedyną możliwością powrotu do normalności sprzed koronawirusa. Teraz okazuje się, że mimo szczepień znowu tej normalności nie ma i nie widać jej nawet w jakiejś tam perspektywie.

No i ogólnie mimo że jestem zaszczepiona to nie podoba mi się podział społeczeństwa,
Każdy tak mówił, politycy, lekarze


@kat88: mnie się jednak wydaje, ze mowił tak tylko ten polski oszust Szumowski w jednym wywiadzie, ten pan który nakradł i się ulotnił. Kiedyś też usłyszałaś i dzisiaj juz ta historia urosła w twojej glowie do "każdy " tak mowił.
@fajnypierozek:

Można się spierać o szczegóły, ale tak sprzedawano te szczepienia w kampanii Ärmelhoch. Że to najważniejszy krok do powrotu do normalności. Spahn tez przesadnie podkreślał wielokrotnego wagę szczepionek.
Bo teraz okazuje się, że dobre wskaźniki szczepień i tak dużo nie zmieniają w polityce rządu, bo szczepienie zaczyna odgrywać decydującą role dopiero wtedy, gdy towarzyszą mu stale pozostałe obostrzenia xD innymi słowy, samo szczepienie nie okazało się decydujące, mimo że bylo
@fajnypierozek:
Ja jestem za szczepionkami, sam też już jestem szczepiony, więc no zgadzam się, ale no nie lubię, jeśli traktuje się obywateli jak głupków( ͡° ͜ʖ ͡°) tylko to.
Szczepienia to tylko jeden z elementów całej tej układanki powrotu do normalności. Ta układanka ma jednak więcej elementów, niż rząd to przedstawiał.

W związku z tym jest możliwa sytuacja, w której pomimo dobrego wskaźnika szczepień dalej nie będziemy
jeśli traktuje się obywateli jak głupków


@giocarte: no cóż xD

To powinno być debatowane, a nie tematy typu od października testy będą platne


@giocarte: jezeli niestety jest jak powyżej zasugerowaleś xD a chcemy możliwie szybko uporać się z problemem to musimy wprowadzać szybko odpowiednie srodki a nie debatować jak polska nt. reparacji czy odzyskaniu wraku tupolewa xD