Wpis z mikrobloga

Z okazji zakończenia IO Tokio 2020 przygotowałem TOP 15 symbolicznych zdjęć podsumowujących tą imprezę. Najważniejsze i najciekawsze momenty igrzysk. Wybór czysto subiektywny.

Oczywiście mogłem sporo ciekawych momentów pominąć, więc śmiało możecie dodawać swoje.

1. Na początek klasycznie. Naomi Osaka zapala znicz olimpijski.

#tokio2020 #tenis #siatkowka #sport #lekkoatletyka
waro - Z okazji zakończenia IO Tokio 2020 przygotowałem TOP 15 symbolicznych zdjęć po...

źródło: comment_16285885395dFiEdUVHaxNxMEyQZNm02.jpg

Pobierz
  • 30
  • Odpowiedz
6. To nie był turniej Novaka Djokovicia. Serb odpadł w półfinale singla, potem przegrał mecz o brąz, a następnie oddał walkowerem miksa.

Stracił tym samym prawdopodobnie jedyną szansę na zgarnięcie złotego szlema. W Tokio jedną rakietę wyrzucił w trybuny, a drugą rozwalił o słupek.
waro - 6. To nie był turniej Novaka Djokovicia. Serb odpadł w półfinale singla, potem...

źródło: comment_1628589355Y128XLK5N7pNpXBnTvAtSD.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
9. Tutaj jedna z bardziej romantycznych historii na IO. Włoch Gianmarco Tamberi i Katarczyk Mutaz Essa Barshim zgadzają się podzielić olimpijskim złotem.

Obydwaj bowiem uzyskali taką samą wysokość i mieli do wyboru - dogrywkę bądź też podzielenie się miejscem na najwyższym stopniu podium. Zgodnie wybrali to drugie.

Prywatnie panowie są dobrymi znajomymi.
waro - 9. Tutaj jedna z bardziej romantycznych historii na IO. Włoch Gianmarco Tamber...

źródło: comment_162858975564NyH0KZW41IO6YYoEJlww.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
10. Anita Włodarczyk wygrywa 3 medal z rzędu na IO i tym samym przechodzi do historii jako jedyny polski sportowiec (wraz z Robertem Korzeniowskim), który tego dokonał.

Hasło "daj spokój" to nawiązanie do zabawnej historii z japońskim kibicem, który z takim właśnie hasłem przychodził na jej treningi. Później okazało się, że to dosyć dziwne hasło zostało stworzone przez błąd w tłumaczeniu - google translator zamiast "do boju" wyrzucił Japończykowi "daj spokój". Ale
waro - 10. Anita Włodarczyk wygrywa 3 medal z rzędu na IO i tym samym przechodzi do h...

źródło: comment_16285899308VoovkaWUl5W0gYfbV0O78.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
14. Annika Schleu żegna się z medalowymi marzeniami przez... konia, jakiego wylosowała

Niemka była liderką pięcioboju po dwóch konkurencjach, ale w 3 konkurencji trafiła na konia, który nie chciał z nią współpracować i spadła tym samym w klasyfikacji z 1... na 31 miejsce.

Tragikomiczne zdjęcie.
waro - 14. Annika Schleu żegna się z medalowymi marzeniami przez... konia, jakiego wy...

źródło: comment_1628590422DIsOqJWX7ppcj99a11eSNR.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz