Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@hamborgir: przecież książka to tylko nośnik. E-booki, audio-booki - mówi to Panu coś?

#!$%@? mnie to #!$%@? w mediach, że młode społeczeństwo nie czyta, bo sprzedaż książek jest bardzo niska. #!$%@? boomerzy "kiedyś to było"
  • Odpowiedz
@hamborgir: Niebyt śmieszne, bo mało prawdziwe. Książki się bardzo dobrze sprzedają i wiele osób sporo czyta. Powiedziałbym, że nawet coraz więcej.
  • Odpowiedz
Być może papierowe książki odchodzą do lamusa, ale z tego co wiem rynek e book i audiobooków ma się całkiem dobrze.


@czlowiekzcegla: @hamborgir: Dokładnie - przykładowo ja pracuje cały dzień przy komputerze (a jeszcze na wypoku trzeba posiedzieć ( ͡° ͜ʖ ͡°)) i jakoś ciężko mi się po pracy zebrać do czytania. Jak coś jednak robię w domu, ogrodzie czy jadę na zakupy to
  • Odpowiedz
tEn ZaPaCh PaPiErU i SzElEsT kArTeK


@HonyszkeKojok: Największy fetysz z tym związany mają osoby, które w sumie dużo książek nie czytają. Nie wiedzą jaki to jest problem nosić ze sobą 500-stronicową książkę i czytać ją wszędzie a potem być smutnym bo się taką książkę skończyło w połowie drogi do domu i nie ma niczego innego do czytania.
Takie osoby potrafią czytać jedną książkę przez pół roku. Wymiętolić wszystkie kartki, że
  • Odpowiedz
@hamborgir: dlaczego smutne? Jaką przewagę ma ciężka, nieporęczna książka nad podświetlanym czytnikiem z e-inkiem, w którym możesz sobie nawet ustawić wielkość fontu, żeby Ci się jeszcze wygodniej czytało?
  • Odpowiedz
@hamborgir: nieprawda :) książki mają się znakomicie, po prostu kiedys nie byly czytane przez tych ktorzy woleli sie gapić w telewizor, teraz nie są czytane przez tych którzy lubią się gapić w urządzenia pokrewne do telewizora.
  • Odpowiedz
smutne ale prawdziwe


@hamborgir:

Na pewno prawdziwe? No to proszę teraz o statysyki jak zmieniła się liczba czytanych rocznie książek od pojawienia się smartfonów. Nie żeby to od razu miało świadczyć o korelacji, ale będzie to chociaż jakiś punkt zaczepienia.
  • Odpowiedz