Wpis z mikrobloga

@Opportunist: weźże, z tych dwóch każdy by chyba brał Bartusia, bez względu na płeć i wiek. Tylko niech się nie odzywa i nie robi min. Natomiast Kochankowi musiałabym zarzucić wór na głowę i w sumie na całe ciało, jest dla mnie odrażający (choć wiekowo mi do niego bliżej).
@Opportunist: czym jest? Co to narcyz wiem, ale mimo że Kochanek naprawdę się tak zachowuje, to jakimś fałszem to zalatuje, tak jakby grał narcyza, a tak naprawdę w życiu był zakompleksioną dupą wołową.
@caramilla: Bo narcyzi to w głębi duszy strasznie zakompleksieni są dlatego przybierają maskę takich super ekstra gości i żądają komplementów by sobie cały czas to poczucie wartości podbijać (które mają na dnie) trochę to przewrotne, bo ludzie kojarzą narcyza z kimś kto kocha siebie a narcyz właśnie siebie nienawidzi i szuka osób, które będą go uwielbiać bo tak sobie buduje jakiś tam balans wewnętrzny
@Opportunist: to by się nie zgadzało z mitem o Narcyzie, który był na serio zakochany w swoim odbiciu i umarł z tej tęsknoty do siebie z głodu XD Czytam teraz definicje medyczne i nie jest tak, jak piszesz. Oni naprawdę są przekonani o swojej wyjątkowości, a krytyka powoduje u nich efekt wyparcia. Te ukryte kompleksy to chyba jakiś amatorski dodatek do realnego zaburzenia, w sensie - dopisany przez osoby wkurzone na
@caramilla: Google nie boli

Narcyz zupełnie nie potrafi przyjmować krytyki pod własnym adresem. ... Właśnie dlatego każdą krytykę przeżywa jak atak na swoją osobę i na to, kim jest. Niskie poczucie własnej wartości maskowane nadmierną pewnością siebie. Podczas pierwszego kontaktu narcyz jawi się jako osoba bardzo pewna siebie, przebojowa i odważna.
@caramilla: To jeszcze ciekawe pasuje do Kochanka i tego jak zachowuje się w programie

Narcyz ma skłonność do wykorzystywania swoich partnerów, próbuje nimi manipulować i dominować nad nimi. Nie chce się dzielić swoim znaczeniem i siłą z innymi, bo to właśnie dzięki dominacji nad nimi tę siłę zyskuje. Niewielkie więc są szanse, że partner zafascynowany narcyzem dostanie to, czego od niego potrzebuje: opiekę, troskę, akceptację czy poczucie bezpieczeństwa. Jest dokładnie przeciwnie.
@Opportunist: Narcyzi nie mają niskiego poczucia własnej wartości, lecz wahania, od skrajności do skrajności. Nie mówiąc już o tym, że istnieje wiele typów narcyzów. Oni mają poczucie bycia kimś lepszym, ale łatwo ich z tego wybić. Ale potem im to wraca i nadal są w sobie zakochani. Zobacz sobie jakieś sensowne źródło, np: https://www.centrumdobrejterapii.pl/materialy/narcyzm-i-narcystyczne-zaburzenie-osobowosci-rozpoznanie-i-leczenie/

Cechy diagnostyczne narcystycznego zaburzenia osobowości:
-Trudności związane z poczuciem „Ja”: silny egocentryzm, nadmierna potrzeba podziwu ze strony