Wpis z mikrobloga

Wprowadziłem się do nowego mieszkania, w którym jest płyta indukcyjna. Nigdy nie miałem płyty i nie za bardzo wiem czy sposób jej działania jest właściwy. Gdy położę na palnik garnek (przystosowany do indukcji) przez minutę - dwie wszystko działa i nagle (mimo, że na wyświetlaczu jest ustawiony poziom grzania 7 z 9) przestaje podgrzewać garnek. Jednym rozwiązaniem jest wyłączenie indukcji i załączenie od nowa i znów to samo się dzieje. Robiłem już metody, który są napisane w instrukcji, czyli wyłączenie płyty z wtyczki na cała noc, w celu restartu jej, gotowałem przy otwartej szufladzie i nic to nie daje.

#pomoc #pytanie #pytaniedoeksperta #kuchnia
  • 4
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@pawajlooo: jak przestaje na amen to jakaś lipa. Normalna płyta nagrzewa "pulsacyjnie", z przerwami z wyjątkiem najwyższego stopnia ale jeśli Twoja przestaje i dalej nie grzeje to ewidentnie coś się #!$%@?ło
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@pawajlooo: przerwy powinny trwać max sekundę, dwie. Miałem na myśli że płyta nie grzeje cały czas tylko słychać jak brzęczy przez np sekundę a potem sekunda przerwy, zależnie od wybranego stopnia/mocy
  • Odpowiedz