Wpis z mikrobloga

Czemu w nowych grach nie mogą w taki przejrzysty sposob pisac wymagan? Skad mam wiedziec czy mam lepszy procesor niz jakis intel 5000 super duper extra special? Chyba ze taktowanie to nie wszystko, jeden procesor o taktowaniu 2ghz, moze byc gorszy od innego o takim samym taktowaniu? Chodzi o watki? To czemu w nazwie nie mozna podawac od razu ile watkow? #komputery #programowanie #gry
huntforfur - Czemu w nowych grach nie mogą w taki przejrzysty sposob pisac wymagan? S...

źródło: comment_16284338215Eg5yAtt8B82vHjtBILWAY.jpg

Pobierz
  • 25
@huntforfur tak jak ci kolega wyżej napisał, niema jednego magicznego czynnika w kartach graficznych czy procesorach. Procesor o słabszym taktowaniu może być lepszy niż ten o gorszym, a AMD to wogole jakoś zawsze inaczej podawała te GHz.

Jak cię wkurzają takie rzeczy to się kupuje konsole i po problemie z wymaganiami. Oczywiście trzeba się pogodzić z innymi rzeczami ale kto co lubi. Ja chcę włożyć płytę i mieć święty spokój.
Chyba ze taktowanie to nie wszystko, jeden procesor o taktowaniu 2ghz, moze byc gorszy od innego o takim samym taktowaniu


@huntforfur: Tak. Taktowanie to informacja podobnie pomocna do oszacowania wydajności, jak pojemność silnika i koni mechanicznych. Jak powiesz, ze masz silnik 2.0 to to może być równie dobrze stary grat z 60 KM, jaki i nowa konstrukcja z 200KM. Więc dzisiejsze 2.0 będzie raczejszybsze od dzisiejszego 1.4, ale stare 1.4
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@huntforfur: Intel jak i AMD mają swoje schematy nazewnictwa i mozna na ich podstawie oszacowac wydajność

Albo porównać wyniki z jakis benchmarkow

No w wymaganiach jest np i5-3200H, wiec wypisujesz do Google "twoj CPU vs i5-3200H"
Jak wyniki twojego w kilku będą wyzsze to spoko, podobne, tez raczej ok. Jak slabsze to juz mozesz wie martwić.

A i gry raczej są ograniczone przez GPU, a nie CPU.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@huntforfur: Wcale nie trzeba mieć żadnej listy, wystarczy troszkę się znać, ale to na serio troszkę, zero czarnej magii. Takie wymagania jak są podane przez ciebie pasowały w przeszłości bo wtedy taktowanie faktycznie miało gigantyczne znaczenie, procesory miały 1 rdzeń lub 1 rdzeń i 2 wątki. Dzisiaj masz różne generacje które się między sobią trochę różnią, co ma znaczenie to ogólnie jaki to jest procesor.

No a co do rozmiaru gier