Wpis z mikrobloga

Wiecie za co najbardziej nienawidzę PiSu? Za to, że zabrał mi dziadków. Wpis z kategorii: #zalesie

Moi dziadkowie to typowi normalni ludzie z pokolenia 70+ (w zasadzie to już 80+). Całe życie pracowali w PRL-u w jakichś zakładach państwowych, potem w latach 90-tych dopracowali do emerytury akurat zdążając przed upadkiem tych peerelowskich zakładów. Mój jeden dziadek w latach 90-tych rozkręcał jakieś biznesy, trochę mu to nawet szło, ale potem zrezygnował, bo miał już emeryturę i chciał się zająć wnukami. Poglądy zawsze socjalno-prawicowe, tzn. z jednej strony są wrażliwi na ludzką krzywdę, a z drugiej wiadomo kościół, rodzina itd. Miałem świetne dzieciństwo z nimi. Jako starsi ludzie, czerpią widzę tylko z Gościa Niedzielnego, TVP i Radia Maryja.

Krótko po dojściu PiSu do władzy w 2015 roku wyjechałem z kraju (nie w ramach protestu, ale nie ukrywam, że ich zwycięstwo mnie tylko zachęciło) i od tego czasu mieszkam za granicą. Za każdym razem jak wracałem czułem, że coraz bardziej mi odpływają światopoglądowo, ale myślałem, że to część typowego emigracyjnego doświadczenia, tzn. ja się liberalizowałem przez życie na Zachodzie.

Ale to, co się dzieje w ostatnich trzech latach przekracza już wszelkie granice. Przyjeżdżam do babci, rozmawiamy miło o tym, jak się czuje z dziadkiem, co tam ciekawego u moich kuzynek, co ciekawego w miasteczku, trochę wspominamy, ale prędzej czy później moja babcia nie wytrzymuje i zaczyna "ale ten Tusk teraz wrócił i taką niezgodę robi". I tyrada o Tusku i "tym, tym Budce!" wypowiedziane z obrzydzeniem. "Oni chcą tych uchodźców sprowadzać, wyobrażasz sobie jakby to było? W Niemczech się boją na dwór wyjść". Jakiś rok temu kupiłem sobie nowe okulary, to usłyszałem komplement: "bardzo ładnie wyglądasz, jak nasz premier Morawiecki!". JPRDL

A dzisiaj z rana do mojego pokoju przyszedł mój drugi dziadek i też zaczyna o Tusku, jaki to diabeł. Nie wytrzymałem i mu powiedziałem śmiejąc się, że no nie dziwię się, że ma go za diabła jak TVP go nawet koloruje na czerwono. No to usłyszałem: "co ci nie pasuje w TVP? Tam mówią prawdę! Ty byś chciał żeby tak jak w TVN, tylko szczuli na Polskę?". Nie wiem w sumie jak, ale po chwili zdołał zmienić temat na to, jaki PiS jest dobry: "500+, 300+, 13 emerytura, no kto tyle dał? Tamci tylko kradli! Nic ludziom nie dali! A teraz w budżecie jest 28 miliardów nadwyżki!" wszystko krzykiem, czułem się jakbym słuchał TVP - słowo w słowo przekazy dnia. "Ty byś chciał, żeby Tusk rządził, żeby mafie vatowskie wywoziły pieniądze do Niemiec! Żeby Niemcy wywozili bogactwo Polski. Tusk taki chciał zamknąć kopalnie, żeby Niemcy mogli je otworzyć i żeby pieniądze szły do nich!" na co mu powiedziałem, że kopalni to już nikt nie chce, bo nikt już węgla nie używa, to mi powiedział, w sumie nie wiem po co, że "Nord Stream to by Tusk chciał, 9 miliardów [starzy ludzie nie rozumieją, że miliard i milion to inne wartości, dużo pieniędzy to dużo pieniędzy] zarobił w Brukseli plując na Polskę!", po czym zmienił temat i "teraz budują przekop, tam do Elbląga do portu, ty i Tusk byście chcieli Rosjanom płacić!", jak mu powiedziałem, że ten przekop nie ma żadnego sensu ekonomicznego to się dowiedziałem, że "ludzie pracują i będą wycieczki jeździć między Gdańskiem a Elblągiem" LOL. Ogółem czułem się jakbym słuchał Wiadomości TVP.

Możesz tłumaczyć, pokazywać dane, mówić o tym, co w TVP nie mówią - jak grochem o ścianę.

Ale najgorsze jest to, że mi w sumie nie przeszkadza, że sobie na ten PiS głosują, no już ich poglądów nie zmienię. Ale ta agresja, te wtrącanie polityki do wszystkiego. Kiedyś z dziadkami fajnie mi się gadało, rozmawiało o historii naszej rodziny czy miejscowości, dzisiaj tylko Tusk zły, święty Morawiecki i wielki strateg Kaczyński.

#bekazpisu #pis #dobrazmiana #polityka #tvpiscodzienny #tvpis
  • 28
@szyy: 100% tak samo z moimi dziadkami i mamą. ZAWSZE znajdą coś, co im się kojarzy z polityką. Kupiłem nowy smartwatch 'hehe, taki zegarek jak Nowaka?', rozmawiamy o wypadku w Katowicach, co babkę przejechał autobus 'bo temu pokoleniu się wydaje, że wszystko może, jak na strajkach kobiet' itd. xD To jest cyniczne, wyrachowane pranie mózgu. Partia jest wszędzie, zainfekowała umysł pozbawiony zajęć i za bardzo sposobów, środków na spędzanie starości na
@szyy: Mam to samo z rodzicami, Partia jest wszędzie, duża część ludzi, którym w życiu nie wyszło, albo którzy są emerytami połaczyli swoje ideologiczne ja z partią. Suckes partii jest ich sukcesem, oni nie muszą mieć swoich, obraza partii jest ich obrazą, nie mozna się szanować wzajemnie mając inne poglądy polityczne, bo dla tych osób nie ma rozróżeniania pomiędzy nimi samymi, a Partią.

To co Kurski zrobił, jak skłócił pokolenia Polaków
@szyy: To jest wyłącznie efekt prania mózgu przez TVP. Widzę to po swoim ojcu - głosuje na PiS i pewnie będzie głosował, ale daje się z nim normalnie rozmawiać. (Czasem nawet krytykuje PiS, bo myśli, że mi tym sprawi przyjemność). Tyle że on nie ogląda TVP - w domu pilotem rządzi matka i pozwala włączyć tylko na 1 z 10.
To jest wyłącznie efekt prania mózgu przez TVP.


@Andreth: @szyy: @crewlove: @Shan: @DizzyEgg:

Nie. Nie idźcie tą drogą.

Bez urazy, bo przerabiałem podobnie i nawet chwilowo sam wpadłem w tę pułapkę myślową co Wy teraz, ale musicie zrozumieć że kiedy zwalacie winę partii na wasze relacje rodzinne to niczym nie różnicie się w istocie rzeczy od waszych krewnych którzy zwalają wszystkie krzywdy świata na opozycję :D

Podoba
@michakasta @ szyy: a ja Was zupełnie nie rozumiem. U mnie w rodzinie nic takiego miejsca nie miało i nie ma. Może trzeba było więcej z rodziną rozmawiać, kupić satelitę, aby nie byli od polskiej telewizji uzależnieni, jakąś książkę od czasu do czasu a nie obudzić się po 5 latach, że się nie poznaje własnych bliskich?
@szyy Zapytaj ich co sądzą o tym jak Kaczyński z Kurskim zrobili ich prezydenta Dudę w #!$%@? z 10 mld zł dla TVP - Duda postawił ultimatum ze podpisze zgodę na kasę jak Kurski zrezygnuje, to Kurski nie był prezesem TVP od marca 2020, Duda podpisał a Kurski w sierpniu wrócił XDD
Mam to samo z rodzicami, Partia jest wszędzie, duża część ludzi, którym w życiu nie wyszło, albo którzy są emerytami połaczyli swoje ideologiczne ja z partią. Suckes partii jest ich sukcesem, oni nie muszą mieć swoich, obraza partii jest ich obrazą, nie mozna się szanować wzajemnie mając inne poglądy polityczne, bo dla tych osób nie ma rozróżeniania pomiędzy nimi samymi, a Partią.


@DizzyEgg: Piękne. To prawda.
Wiecie za co najbardziej nienawidzę PiSu? Za to, że zabrał mi dziadków.


@szyy: Nie obraź się, czy coś ALE - Twoi dziadkowie to typowi przedstawiciele klasy robotniczej ubiegłego wieku. Takich jak oni są miliony. To nie PiS Ci ich zabrał. PiS tylko się pod nich podłożył. Pragnienie socjalizmu z "ludzką twarzą". Myślenie i postrzeganie świata jakie reprezentują już dawno zostało w nich wyryte, na długo przed tym gdy władze przejął PiS.