Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Hinazuki: Wymiar urlopu wypoczynkowego - Panie i Panowie, jak wygląda sprawa wymiaru urlopu wypoczynkowego u osoby, która ukończyła studia inżynierskie, podjęła pracę, a następnie rozpoczęła i ukończyła studia mgr? (po 1,5 roku)
Czy uzyskuje prawo do 26 dniowego wymiaru urlopu wypoczynkowego? (8 lat za inż + 2 lata pracy), czy wraz z ukończeniem magistra traci prawo do 26dni? (8 lat za mgr + 0,5 roku pracy bo 1,5 roku trwały studia)
Jak się ma to do zapisu Kodeksu Pracy Art. 155, paragraf 2? Czy ktoś się spotkał z decyzją SN w podobnej sprawie?

Wołam: @baletny @smokefrostweedeveryday bo kiedyś pomogli w podobnej sprawie ;)

#pracbaza #korposwiat #prawo
  • 19
@Hinazuki: Drugi i następny stopień nic ci nie daje, liczy się ukończenie pierwszego stopnia bo wtedy oficjalnie masz wykształcenie wyższe. I liczy się korzystniejsza opcja, jeżeli w trakcie trwania studiów pracowałeś to w zasadzie ten okres się nie wlicza bo po uzyskaniu wykształcenia wyższego automatycznie dostajesz 8 lat i jest to korzystniejsza opcja. Więc niezależnie musisz przemęczyć się jeszcze 2 lata.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Estetykatopodstawa @plasq @Jeesup
Kurjozjum całej sprawy polega na tym, że w poprzedniej firmie uzyskałem prawo do 26 dniowego wymiaru urlopu, pracę podjąłem po inżynierce, mgr ukończyłem w trakcie pracy, ogólnie mam ukończone studia inż i mgr + 3 lata stażu pracy, a obecną firma wyliczyła 20 dni :D
Jak widać, kwestia interpretacji i potrzebuje twardszej linii obrony
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
W skrócie:
Poprzednia firma brała pod uwagę korzystniejszą dla mnie opcję: inż + 2 lata stażu
Obecna: mgr + 1,5 roku stażu
@Hinazuki: urlop jest w gestii pracodawcy i kodeks pracy określa minimalne wartości urlopu przysługującego. Pracodawca może i nie jest to złamaniem KP dać ci od razu 26 dni a nawet więcej a może trzymać się KP i liczyć co do dnia. Jeden i drugi pracodawca postąpił prawidłowo. Czy przepracowałeś 2 lata po uzyskaniu mgr ? Jeżeli nie to 20 dni urlopu.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@sberatel: Interpretuję to w ten sam sposób, jedynie co by mogło mnie uratować to wyrok Sądu Najwyższego w podobnej sprawie, jednak takowego nie znalazłem
@Hinazuki nie wiem czy nie musiałbyś pokazać świadectwo pracy od poprzedniego pracodawcy. Powinni policzyć 26 dni urlopu jeżeli przepracowałeś 2 lata i masz mgr.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@baletny: Na świadectwie pracy taka informacja nie widnieje, tylko urlop wykorzystany w bieżącym roku (ja niewykorzystałem większości), inna sprawa, że w żaden sposób niezobowiązywałoby to nowego pracodawcy do przyznania na tej postawie 26 dni urlopu,
Ale tak sobie myślę, że interpretując kwestie, liczenia czasu pracy od mgr, art. 155 p. 2 nie miałby nigdzie zastosowania
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@baletny: ciekawe również jak by zinterpretowali przypadek: inż + 1,5 roku pracy + zaocznie mgr z dalszej kontynuacji zatrudnienia, podjęcie studiów z przerwą między studiami psuje nieco koncept takiego sposobu liczenia
@Hinazuki: ukończenie studiów i lub II stopnia daje ci 8 lat stażu urlopowego, do tego 2 lata pracy i masz 10 lat do urlopu.
Nie ważne czy robiłeś magisterkę, bo te 8 dni w sumie liczy się już od I stopnia, więc trudno by i to zabrali.