Wpis z mikrobloga

Mirki.. problem jest. Taki wielki z #mechanikasamochodowa
TL&DR
Potrzebny mechanik w Zabrzu, pomóżcie proszę!

Moi rodzice jadą właśnie do Zabrza do lekarza na Marii Skłodowskiej-Curie i na godzinę przed dojazdem zepsuło im się sprzęgło. Nie mogą zmieniać biegów i jadą tylko na czwórce... Po wciśnięciu sprzęgło reaguje jak powinno, ale nie pozwala zmieniać biegów. Mechanik ze mnie żaden, więc mam nadzieję, że taki lakoniczny opis wystarczy.
Do domu mają ok 5 godzin jazdy, więc są dość daleko.
Czy znacie może jakiegoś mechanika w Zabrzu, który podjąłby się naprawy sprzęgła dziś lub jutro?
Po telefonach do okolicznych warsztatów te mówią, że mają długie kolejki i podczas sezonu urlopowego nie przyjmą dodatkowego samochodu, dlatego piszę tutaj.
Mają nocleg wykupiony tylko na dzisiejszą noc, dlatego czas jest tu dość istotny.
Poratujcie proszę!

Pech jak chui...

#zabrze #mechanik
  • 10
@gumis112211: wiem ze to #!$%@? protip ale biegi da się tez zmienić bez sprzęgła, trzeba dostosować prędkość obrotowa silnika ale jak tu ktoś napisał skoro sprzęgło dziala dobrze to może skrzynia jebla, moga wrzucać biegi na postoju?
@gumis112211: tylko laweta.
Można na wyłączonym silniku wrzucić np 2bieg, ruszyć, potem na prostym odcinku zgasić auto, wrzucić 3, odpalić itd. Ostatnio tak jechałem, ale ruch był mały, drogi suche, a do przejechania miałem może z 10km. Jebla tarcza sprzęgła.
Jak da się ruszyć ze sprzęgła to później można stosując rev matching zmieniać biegi bez sprzęgła. Nawet bez sprzęgła da się ruszać z rozrusznika ale wtedy szkoda rozrusznika.