Wpis z mikrobloga

Jak to teraz wygląda? Jak formę finansowania byście doradzili #programista15k, który rzadko używa samochodu? Teoretycznie koszta się przydają, ale ładować duże pieniądze w auto, którym jeżdżę z 10 razy w miesiącu wydaje się trochę bez sensu. Z drugiej strony najem długoterminowy to takie wyrzucanie pieniędzy w błoto, bo auta nie będzie się opłacało wykupić.
Pomóżcie mireczki, jestem wygłupiony ()
#samochody #leasing
  • 9
idealny samochod dla Ciebie to jakiś kompakt, na fakturę VAT na benzynę. Taki samochód kupisz za ok 15k i posłuży Ci na tyle ile potrzebujesz
@walczak__: A wtedy nie ma jakiś problemów z amortyzacją i to nie sprawia, że to się staje mniej opłacalne podatkowo?


@Yahoo_: Nie. Ja mam 2 auta kupione na fvat i miesięcznie amortyzują mi niemal 1500zł. Dodając paliwo, części i inne wydatki robi się całkiem spoko suma odliczana miesięcznie od podatku.
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Yahoo_: ja bym zwyczajnie kupił przyzwoite używane auto za gotówkę ew z salonu, jeśli masz więcej kasy lub wtedy niedrogi leasing, w takiej sytuacji. Na jednorazowe wypady albo żeby sobie w weekend pojeździć zawsze można sobie coś jednorazowo wypożyczyć

Koszty się przydają ale ciągle trzeba płacić ~80% raty z własnej kieszeni ( ͡~ ͜ʖ ͡°)