Wpis z mikrobloga

Minął kwartał, a więc czas na małe podsumowanie. Wyniki finansowe wrzucam w załączniku. Jak widać, zaskakująco najlepsze wyniki osiągnął... mWIG40. Krypto wygenerowało stratę rzędu 6%, do czego najbardziej przyczyniły się BNB i XRP. Natomiast BTC tą stratę miał najmniejszą.

Zmiany:
1. Zawieszenie inwestycji w BNB - trochę zacząłem mieć wątpliwości przy ostatnich kłopotach Binance, dlatego na tą chwilę rezygnuję z jej zakupu przez nadchodzące miesiące. Oczywiście to co kupiłem zostaje w portfelu i się tego nie pozbywam.
2. Dorzucenie do porftela surowców - złota i srebra. Dokonałem już kilku zakupów w trakcie kwartału, dlatego znajdują się na podsumowaniu.

Plan na nadchodzące 3 miesiące (kwoty inwestowane miesięcznie):

--------------------------------------------
1. Kryptowaluty (1250 zł):
--------------------------------------------
- BTC -> 500 zł
- ETH -> 500 zł
- ADA -> 125 zł
- XRP -> 125 zł

--------------------------------------------
2. Akcje (1000 zł):
--------------------------------------------
- SP500 -> 500 zł
- mWIG40 -> 500 zł

--------------------------------------------
3. Surowce (500 zł):
--------------------------------------------
- złoto -> 250 zł
- srebro -> 250 zł

Potencjalne zmiany nad którymi się zastanawiam:
- obecnie trzymam wszystkie ETH w postaci BETH na Binance, żeby zarabiać jeszcze jakieś drobne na stakingu, jednak rozważam ich wycofanie i wypłacenie na zewnętrzny portfel
- zamianą mWIG40 na jakiegoś ETFa na rynki wschodzące
- zwiększeniem inwestycji w ETH kosztem BTC

Jeszcze trochę pracuję nad jakimś sensownym składem i proporcjami portfela dla siebie, stąd zapewne będzie trochę zmian przy okazji kolejnych kwartałów.

Podobnie jak wcześniej - plusujących ten wpis zawołam za 3 miesiące na kolejne podsumowanie.

#inwestycje #kryptowaluty #btc #bnb #ethereum #xrp
voximodo - Minął kwartał, a więc czas na małe podsumowanie. Wyniki finansowe wrzucam ...

źródło: comment_16280931328f8S4nGOCMuCazQpZg4bXL.jpg

Pobierz
  • 14