Wpis z mikrobloga

Mirki - głupia sprawa:D

Odebrałem wczoraj od stolarza słupek do łazienki. ma osobno nogi które muszę dokręcić.

Słupek ma 240cm, nogi 10cm, zostaje mi niecałe 2cm do sufitu.

Wydaje mi się że jak dam na płasko słupek i przykręcę nogi to mi braknie wysokości aby go do pionu postawić.

Jak się do tego zabrać oO??

#kiciochpyta #remontujzwykopem #meble
  • 13
@stefan_pmp: no masz słupek w postaci bryły o wymiarach 35x35x250 z nogami, wysokość pomieszczenia to 252.
więc w maksymalnym momencie przechylenia wysokość słupka wraz z nogami będzie miała ok 252,5 liczac na szybko
@huggus: bardziej zastanawiam sie czy nie skrócić nogi (elementu do którego się wkręca nogę) o 2cm, wkręcic nogi i potem rozkręcić jak już będzie stało w pionie, zyskam dzięki temu ok 2cm do wysokości
ale myślałem że jest jakiś patent stolarsk


@masqu88: Jest patent. Takie rzeczy zawsze robi się 2 częściowo (np 210 cm + nadstawka 45 cm). Kładziesz najpierw 210 cm, potem nasuwasz nadstawkę i nóżkami dokręcasz żeby dojechało do sufitu (wtedy praktycznie nie trzeba dyblować do ściany). Na boku kręci się panel przymykowy który sobie docinasz pod krzywizny ścian i braki kątów i który kryje łączenie modułów, a do tego przykrywa szczelinę między