Wpis z mikrobloga

hej WARIATY spod tagów #wedkarstwo #kolowrotkiboners #wedkowanie #ryby #rybypolskichwod !
mam zamiar zapatrzeć się w kołowrotek niskoprofilowy #casting #multiplikator i będzie to mój pierwszy taki kołowrotek.
zrobiłem małe rozeznanie na rynku i w sumie znalazłem dwa które mi pasują, a mianowicie:
Multiplikator Abu Garcia Black Max (ok. 270 zł)
Multiplikator Abu Garcia Pro Max (znalazłem coś za 310zł)
Zaznaczę, że będę chciał użyć plecionki, jednak problem mam z tym, że nie moge znaleźć informacji o minimalnym obciążeniu na zestawie, zastanawiam się czy 5-7gram będzie się nadawało czy trzeba gumki, ciężarki i woblery nieco cięższe stosować?

Może macie też jakieś inne kołowrotki castingowe godne polecenia?
  • 6
  • Odpowiedz
@Zielarz_z_Mordoru: Niestety, sprzętu, który komfortowo Ci wyrzuci 5g i guma w 300 zł nie znajdziesz :(. A przynajmniej będzie ciężko, nawet bardzo. Czemu do takich małych przynęt chcesz casta spróbować? Może lepiej zacząć od dużych przynęt na cascie, a potem dopiero jak już się spodoba, spróbować większych?

Edit.
Mniejszych a nie większych :p
  • Odpowiedz
@hasek34: @Kaczuszkaa: mam fajne miejsce gdzie mogę pospiningować ale małe okonie, niemniej jednak przemyślałem to i bez problemu mogę się bawić 10g i więcej ;) zresztą poważyłem moje woblerki, gumy i blachy - każda z nich ma znacznie więcej niż 10g, więc nie powinien być problem.

@xVert: nie boje się ale chciałbym aby zakupy przyszły mi w tym miesiącu, chyba że chinczyka z polskiego sklepu czy second hand;)
  • Odpowiedz