Wpis z mikrobloga

Hipotetyczna sytuacja: Jestem jeszcze w polsce, ale udało mi się znaleźć pracę w Norwegii i jeszcze tylko muszę ogarnąć lokum.
Czy teoretycznie jeśli mam dobrego znajomego z Norwegii, niedaleko miejsca pracy, to mógłbym się zarejestrować, zameldować za jego przyzwoleniem i wsparciem pod jego adresem, a samemu sobie już mieszkać np. w namiocie gdzieś w głuszy?

#norwegia
  • 24
@Popularny_mis: Dobrze wiedzieć, dzięki. Czyli teoretycznie jakbym teraz się wybrał do NO, tylko z papierami z pracy to nie powinno być problemu i mam nawet 2-3 miesiące na znalezienie lokum, żeby móc się później starać o fødselsnummer, konto w banku itd.? A nawet jakby nie znalazł, ale się ugadał ze znajomym to na jego adres te rzeczy szło by ogarnąć?
Dobrze to kumam?
@nieludzki666: @Popularny_mis: O, ale teraz zauważyłem, że chyba jednak jest opcja założenia konta normalnego bankowego revolutowego od niedawna i się pytają właśnie gdzie jest mój tax residence i pytają o d-nummer, a dodatkowo nawet go nie trzeba mieć od razu i jest opcja, że się obiecuje do 3 miesięcy dostarczyć. Może wtedy zakłada norweskie konto?
@Popularny_mis: @nieludzki666: A jeszcze jedno mi przyszło do głowy - czy takie coś by też mogło przejść, że znajdzie się mieszkanie na wynajem na 3 miesiące na przykład, tak żeby po prostu mieć dowód i na to w tym czasie założyć sobie nr. personalny, konto w banku itd., a potem już heja?
@nieludzki666 z bankowością elektroniczną to @Popularny_mis chodziło o dostęp do konta bankowego internetowego + podpisu elektronicznego poprzez bankID (czyli załatwiania wszystkiego przez internet m.in. spraw z NAV, skatteetaten, helsenorge itp.). W Norwegii bez tego życie jest znacznie utrudnione.