Wpis z mikrobloga

Mireczki chciałbym nauczyć się języka angielskiego na poziomie B2 (mocne). Obecnie jestem na poziomie B1 (w czasie studiów słabe B2 ale już od 4 lat się nie uczę). Czy aplikacje typu #duolingo #busuu czy #memrise pozwolą żeby taki poziom uzyskać?
Czy może jakieś inne sposoby? Jak Wy się uczyliście/uczycie?
Jeśli chodzi o rozmowę to raczej nie mam żadnej blokady (byłem parę razy za granicą i wszystko sobie sam potrafiłem ogarnąć ale czasami były problemy).
Narazie wolałbym zacząć darmowymi sposobami (ostatnio dużo nieplanowanych wydatków), w razie konieczności opcje płatne też wchodzą w grę ale nie chce pakować kasy w błoto tylko coś sprawdzonego.
#naukaangielskiego #naukajezykow #angielski
  • 9
@wykop_lub_zakop

@little_muffin

A memrise?
Gdzieś mi się przewinęły opinie, że o ile Duolingo jest bardziej dla podstaw o tyle Memrise jest bardziej rozwinięte?
Głównie chodzi mi o to, żeby móc swobodnie porozumiewać się w języku obcym i sprawnie oraz poprawnie używać czasów.
Może jakaś baza słówek?
Kursów z tego co się orientuję raczej nikt nie poleca.
A jeśli rozmowa to gdzie? Jakieś discordy etc.?
Słyszałem też o jakichś aplikacjach interpals czy tandem
@little_muffin Bardziej mi chodzi ogólnie o kursy niż jakiś konkretny, z taką opinią się po prostu spotkałem ale może akurat jest jakiś godny uwagi i warty pieniędzy dlatego pytam ;)
Myślałem, też właśnie o jakichś indywidualnych lekcjach ale tak jak wcześniej pisałem, na początek wolałbym bardziej sobie pewne rzeczy przypomnieć/utrwalić plus czegoś się douczyc (jeśli jest możliwość to bez wydatków) a dopiero później "wyszlifowac" to np na jakichś prywatnych lekcjach czy czymś