Wpis z mikrobloga

szczepić się bo jakiś jutuber to powiedział, a w szczególności Gandorowa ktora kreuje się na madralinska a w co drugim filmiku zawsze coś pokręci lub dopasuje do swojej tezy


stawiam ja w szeregu razem z Zieba czy innych oszołomów


i jeżeli wobec ludzi jego pokroju, antyszczepow beda kiedykolwiek wyciagane konsekwencje, (sam uważam to za głuoi pomysł) to ona też powinna dostać po tyłku


@pansa: Oooo, to nasz sławny pan od researchu
Kryspin013 - > szczepić się bo jakiś jutuber to powiedział, a w szczególności Gandoro...

źródło: comment_16279762886mXLo5NZPLP3vzgpbhjwJJ.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
Mam 23 lata i w moim wieku na covid nie ma praktycznie wcale przypadków hospitalizacji ani tym bardziej zgonów. W jakim celu miałbym sie więc szczepić?


@LuxEtClamabunt: Jedną dawką chociaż można żeby organizm chociaż trochę miał świadomość wirusa w razie zetknięcia się, bo druga to już niepotrzebne ryzyko ZMS w tym wieku.
  • Odpowiedz
Czy zarażenie się wirusem to terapia genowa? Bo wtedy też następuje wprowadzenie do organizmu RNA lub DNA innego organizmu.


@KubaGrom: Nie. to transfekcja. Kazda terapia genowa jest transfekcja, ale nie kazda transfekcja jest terapia genowa. Zeby cos nazwac terapia genowa, to zgodnie z definicja musi miec jakis zamierzony cel terapeutyczny, naprawe dysfunkcyjnego genu, wprowadzenie nowego aby pobudzic ekspresje nieprodukowanego bialka.
  • Odpowiedz
@LuxEtClamabunt: miałbyś się szczepić w takim celu, żeby nie chorować ciężko, leżąc i ledwo dysząc przez tydzień, a także w takim celu, by ograniczyć transmisję wirusa, zabezpieczając zdrowie twoich bliskich
  • Odpowiedz
żeby nie zarazic mamy/ babci/ obcej osoby? I wiem, że zaszczepieni MOGĄ zarażać, ale jeżeli przejdą to łagodniej, to nie kaszlą i nie kichają, stanowiąc mniejsze zagrożenie niż osoba z objawami.


@Variety:

No to skoro moga zarazic, to w zasadzie juz pozamiatales cale swoje argumenty.

Uwaga: osoba niezaszczepiona to nie jest osoba chora, to nie jest nawet osoba zakazona.

Moze sobie przypomnij, ile wykrywano ciut ponad rok temu zakazonych wsrod bezobjawowych
  • Odpowiedz
@Variety: Nie zaszczepię się bo:

- covid stał się narzędziem politycznym i maszynką do trzepania wyświetleń przez media
- rząd wielokrotnie kłamał w sprawie pandemii, a to zazwyczaj działa tak, że jak ktoś próbuje cię oszukać to później nie masz zaufania do tej osoby
- Patrząc na statystyki nie czuję takiej potrzeby, jestem w zerowej grupie ryzyka, możliwe, że nawet byłem chory o tym nie wiedząc.
  • Odpowiedz
obejrzyjcie filmy Uwaga! Naukowy Bełkot czy Kasi Gandor na YouTube,


@Variety: oglądałem nadal nie zmaierzam się szczepić.
Mam 23 lata i w moim wieku na covid nie ma praktycznie wcale przypadków hospitalizacji ani tym bardziej zgonów. W jakim celu miałbym sie więc szczepić?

Najmłodsza osoba która zmarła na covid w polsce miała 32 lata xd

@LuxEtClamabunt:

mamy/ babci/ obcej osoby?


@Variety: ale dlaczego ja mam brać odpowiedzialność za to,
  • Odpowiedz
@Nieszkodnik: To Ty przeczytaj raz jeszcze. Tym razem całe dwa zdania, a nie wybrane fragmenty.

"Co ciekawe u mnie w pracy chodziły plotki (...), że zmarł dzień po szczepionce do której zmusiła go matka. Nie był szczepiony."

  • Odpowiedz
może rusz #!$%@? i użyj google zamiast się puszyć.


@SHOGOKI: Ruszać #!$%@? to se mozesz swojej starej. Wyskakujesz z ostrym oskarżeniem to je udowodnij i losowe hasla z google to nie jest dowód. Poza tym naukowy belkot wrzucal filmy o szczepionkach na dlugo przed covidem
  • Odpowiedz
nie zesraj się parówo, jeżeli ta sama informacja pisana jako pewnik z kilkunastu źródeł i zapowiedzi takiego działania postowane przez rząd już w styczniu to dla ciebie nie dowód to zwyczajnie #!$%@? i nie zaśmiecaj tematu swoją obecnością.


@SHOGOKI: Nadal gówno, a nie dowód
  • Odpowiedz
  • 2
@Variety: Nie jesteś. Twoja słaba próba ośmieszenia mnie jako specjalisty w temacie, o którym nie masz pojęcia, obnaża Twoją fałszywą uprzejmość i pozorną otwartość.


@arysto2011 jakim ty jesteś specjalistą od szczepionek, skoro pracujesz w IT od lat? Bo licencjat zrobiłeś z jakiegoś niszowego kierunku po którym i tak musiałeś się przebranżowić?
Dodatkowo dziwnie powiązany umysł prawaka, płakanie o tęczowa flagę w pracy i sceptycznosc co do pandemii i szczepionek. Ehe, nauczaj
  • Odpowiedz