Wpis z mikrobloga

Mirki, mam problem z rejestracją motocykla.

Kupiłem „dawcę części”, bez prawa do rejestracji. Dokupiłem do niego ramę sprowadzoną zza granicy i kilka brakujących części. Jestem w trakcie składania tego w całość.

Problemy:
- nie wiem czy finalnie na rejestrację mam 30 czy 60 dni (teoretycznie w Dzienniku Ustaw jest napisane że 60 dni, ale jak dzisiaj dzwoniłem do Urzędu to powiedzieli że 30 dni). I teraz nie wiem czy mam jeszcze 2 tygodnie na złożenie moto, czy mam szykować kasę na płacenie kary ( ͡° ͜ʖ ͡°)
- na GOV.pl widzę, że do zarejestowania pojazdu wymagane jest ważne badanie techniczne (mój motocykl wygląda obecnie mniej więcej jak pic rel xD)

Rejestrował ktoś z Was pojazd ostatnio? Ile realnie jest dni? Rzeczywiście konieczne jest badanie techniczne?

#motoryzacja #motocykle
Heart - Mirki, mam problem z rejestracją motocykla.

Kupiłem „dawcę części”, bez pr...

źródło: comment_1627903615lZYMnLf5AvkumOT1pwlCUV.jpg

Pobierz
  • 13
@BratProgramisty: @Heart: i tak i nie. W ostatnim czasie robiłem przegląd dwóch swoich motków. Jeden w Warszawie, musiałem nawet na rolki wjechać, sprawdzane było absolutnie wszystko łącznie z badaniem spalin. Drugi, prowincja Polska B. Zaparkowałem przed budynkiem, typ wyszedł, sprawdził numer ramy, przystawił pieczątkę i gotowe.
Ja mam auto od 5 lat w proszku i nie zarejestrowane. Nie odpala nie nadaje się do jazdy. Jest w remoncie. Ciekawe co zrobią urzędasy. Podatki opłacone po przywiezieniu, ale o rejestracji nie ma mowy.
@Heart Wystarczy zgłosić w WK kupno w ciągu 30 dni i masz później nieograniczony czas na zarejestrowanie. Ostatnio tak robiłem i na pytanie do kiedy muszę przerejestrować ostrzymałem odpowiedź, że nie ma żadnego terminu. Zweryfikuj jeszcze jak to wygląda przy sprowadzaniu i jak z ubezpieczeniem.