Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
dobra, udało mi się wyrwać z prawie ukrainy i se jadę na północ
nie znam totalnie regionu, co polecicie w okolicy #trojmiasto +/- kilkadziesiąt kilometrów? nocleg ogarnęłam w #gdansk więc w sumie co ciekawego można robić u was w mieście/zjeść/zobaczyć/jak się nie dać zrobić w bambuko/może są jakieś ciekawe wydarzenia (google tylko wspomina o jakimś jarmarku i jakby nic innego nie istniało)
Mogą być nawet teksty jak w Rzeszowie że "dara kebab", to w końcu też jakiś lokalny folklor
wolę spytać wykopków bo jak czytam te wszystkie poradniki super podróżników to mnie nerwica bierze, już wolę żeby mi ktoś powiedział że jestem debilem ale przynajmniej podał konkrety na które warto zwrócić uwagę ( ͡ ͜ʖ ͡)
  • 7
@gfgfgfa: zależy co Cię interesuje, w okolicy osobiście poleciłbym Toruń (centrum nowoczesności, planetarium, ruiny zamku, dom Kopernika, Muzeum Piernika - żywe lub fabryczne, obydwa ciekawe; rynek, kafejki, imprezy) i Malbork (zamek, park dinozaurów ale to raczej dla dzieci). Jeśli jedziesz od południa to możesz zahaczyć Wilczy Szaniec koło Kętrzyna i potem Frombork. Jak lubisz tematy historyczne to jeszcze poleciłbym Sławutówko za Redą (osada wczesnośredniowieczna), a jak nie przeszkadza Ci klimat bardziej