Wpis z mikrobloga

Hej Mirki, szukam jakiegoś dobrego roweru trekkingowego do 2 tysięcy. Głównie rowerem jeździłbym do roboty (jakieś 10 km w jedną stronę ścieżką rowerową), może od czasu do czasu jakiś wypad poza miasto by też się pojawił. W związku z tym, że na sprzęcie rowerowym znam się jak kura na pieprzu to prosiłbym Was o pomoc.
Znalazłem coś takiego: RIVERSIDE 900
Sprzedawca przy moim wzroście 1,83m doradził mi abym wziął rower z ramą o rozmiarze L. Przeglądając różne opinie na internecie, dużo ludzi pisało, że jeśli jest się w okolicach górnych widełek to lepiej jest wziąć rower z mniejszą ramą, czyli w moim przypadku wychodziłoby abym miał wziąć rozmiar ramy M. Niestety przez całe te głupie czasy związane z pandemią, niemożliwe jest abym mógł osobiście przetestować rower w różnych rozmiarach stacjonarnie. Czy możecie się podzielić swoim doświadczeniem przy wyborze rozmiaru ramy w swoich jednośladach? Czy może jednak polecacie jakiś inny rower niż wyż.wym. przeze mnie RIVERSIDE 900?
#rower #rowery #decathlon #riverside
  • 7
  • Odpowiedz
  • 0
@Logan03 mam 182 cm i ostatnio będąc w deca właśnie się dosiadłem do L riverside 900. Jak dla mnie był ok. Nie czułem się rozciągnięty. Ale wiadomo to kwestia indywidualna.
  • Odpowiedz
@Logan03: Ja mam 180 (ale dość krótkie nogi) i świadomie wziąłem M z uwagi na większą zwrotność, mobilność i minimalnie mniejszą masę, ale czasami się zastanawiam, czy ten rower jednak nie byłby wygodniejszy w większym rozmiarze, chociaż narzekać nie narzekam. Bardziej kwestia twoich preferencji co do pozycji za kierownicą, bo przy L będziesz minimalnie bardziej pochylony. Przy takich dystansach imho większej różnicy nie odczujesz.
  • Odpowiedz
@bartman28: Decathlon z jakiegoś niejasnego powodu nazywa go "rowerem trekkingowym", zgaduję, że OP celuje w crossa <;

Chociaż nie wiem, czy na takie zastosowanie nie wolałbym Riverside 500 a różnicę w cenie przeznaczyć na lampki, torby i inny szpej
  • Odpowiedz
@Logan03: ja mam 172cm i riverside 500 w rozmiarze M i jest mi trochę za duży (chociaż można się przyzwyczaić), mimo że według widełek jest od 165 cm.
  • Odpowiedz