Wpis z mikrobloga

Nieprawdopodobna jest mentalność ludzi w tym kraju. Tu jest naprawdę XVI wiek i myślenie, że kierowca miał prawo do jakiegoś samosądu. Widać ewidentnie, że mu #!$%@?ło i rusza z piskiem opon w kierunku tłumu. Mógł skręcić, cofnąć, ale nie zrobił tego. Postanowił zabić. Pomijam, że znając życie, to najprawdopodobniej nie żyje dziewczyna, która tylko uspokajała swoich nagrzanych kolegów.

Pomijam, że braki w PKM Katowice są legendarne i dużo się słyszy, że zatrudniają tam patusów.

#katowice
  • 29
@Finleyek: Ja to widzę inaczej.
Grupa ~20 osób biła się na ulicy. Zaczęli atakować przejeżdżający autobus. Ten się zatrzymał, bo na środku byli ludzie. Nastepnie napastnicy próbowali dostać się do kierowcy (co widać na nagraniach). Ten spanikował i ruszył, zaczął uciekać. Niestety, przed maską była dziewczyna. Śmieszą mnie komentarze, że mógł cofnąć lub ominać, chyba nigdy nie widzieli 18m autobusu.
Jestem przekonany, że gdyby mnie zatakowano w taki sposób, postąpiłbym podobnie,
@Finleyek: Czy ty kiedykolwiek byłeś w kryzysowej sytuacji, zagrożenia życia, czegokolwiek? Powinieneś doskonale wiedzieć, że ludziom włącza się "tryb przetrwania" i w cudzysłowie przestajemy myśleć i postępować racjonalnie. Jest to też opisane naukowo.

Na nagraniu widać jak kierowca jedzie jezdnią i chce wjechać na przystanek. Na środku biją się ludzie, więc się zatrzymuje i zaczyna trąbić. Wtedy jest atakowany. W panice rusza i odjeżdża.

Tak jak mówię, jestem przekonany, że gdyby