Wpis z mikrobloga

Mam takie witaminki przepisane (Rodevit Multi Drink) dla królika. Według instrukcji jedną miarkę (0,7g) mam rozpuścić w 25ml wody i dolać do miski z wodą i zmieniać ją codziennie, ale mój królik nie pije za dużo wody, więc większość z tego roztworu jest wylewane na koniec dnia. Czy mogę w takim razie podawać mu sam roztwór przez strzykawkę do pyska, żeby wypił całość? Czy może to być za duża dawka i tak powinno być, że większość tego się marnuje?

#weterynaria #zwierzaczki #kroliki
ladykagami - Mam takie witaminki przepisane (Rodevit Multi Drink) dla królika. Według...

źródło: comment_16276780015mgiiYkpcrabvhVSktsAEh.jpg

Pobierz
  • 6
  • Odpowiedz
@zielonkaapotempomaranczka: tzn.? Tego jest 60g i ma mi to wystarczyć na 2 miesiące około bo efekty tego to minimum miesiąc dawkowania według weterynarz.
@deptacz_gnoju: Królik łysieje w jednym miejscu i pojawiły mu się ciemne plamki na skórze, a futro trochę tam odrasta. Weterynarz nie wie co jest przyczyną, więc póki co przepisała te witaminy (wpływają na porost futra niby) i kazała obserwować i zgłosić się jeśli witaminy nie pomogą lub
  • Odpowiedz
@ladykagami: A podawaną wodę ma króliczek w poidełku czy misce? W takie upały i w ogóle piją chętniej z miski i faktem jest, że pijąc z poidełka piją mniej bo więcej się muszą namachać. Możesz też na przykład dać na plasterek banana albo malinkę, albo coś innego, co lubi żeby 'oszukać'. Ja nawet czasem mieszałam lek z suchym granulatem, o ile podajesz.
  • Odpowiedz