Wpis z mikrobloga

Prawdziwy Lewicowiec gdyby miał wybór między PiSem a PO, powinien zagłosować na PiS. Jeśli mam do wyboru lewicę gospodarczą vs lewicę światopoglądową, to zawsze gospodarka jest ważniejsza. PO pięknie mówi o praworządności, ale zapomniała, że bez transferów socjalnych nie ma demokracji. Wręcz otoczenie PO wyśmiewało takie transfery i straszyło bankructwem. Zaspokojenie głodu leży wyżej u każdego człowieka niż potrzeba utrzymania instytucji demokratycznych. Wiedziano o tym już nawet w Atenach, temu każdy obywatel otrzymywał zboże lub zasiłki. PO kreuje się na obrońcę praw mniejszości i ludzi LGBT. Jednak w 2013roku ich głosami zostały odrzucone związki partnerskie w Polsce. PiS jako jedyna z partii wybranych do sejmu dotrzymała niektórych postulatów wyborczych.

#neuropa
Pobierz n.....a - Prawdziwy Lewicowiec gdyby miał wybór między PiSem a PO, powinien zagłosowa...
źródło: comment_1627597481LuTwQuNMldVnQGrApM7l5h.jpg
  • 10
@niepopularna_opinia: Tylko jako prawdziwy lewicowiec wolę lewicę światopoglądową - w kwestiach gospodarki czy programów socjalnych jestem centrystą, nie socjalistą (oczywiście JKM powie inaczej xD). I myślę, że większość osób o poglądach centrolewicowych ma podobne podejście do gospodarki.
Jeśli mam do wyboru lewicę gospodarczą vs lewicę światopoglądową, to zawsze gospodarka jest ważniejsza.


@niepopularna_opinia: To rozumiem, że jako prawdziwy prawicowiec głosujesz na PO, które suchą nogą przeszło przez kryzys w 2008, a nie na Konfederację, która przede wszystkim zajmuje się gejami, szczepionkami i aborcją, a jej program gospodarczy zakłada ponad 100 miliardów dziury budżetowej?