Wpis z mikrobloga

@ziemniag: co za problem podłączyć niebieski, czerwony i żółty, a białe popróbować jak załapie? To jest standardowy kabel, taki sam kopałem pod telefon u siebie- więc nie jest powiedziane, że wszystkie kable muszą być wykorzystywane
@ziemniag: nie lutuj tylko "na krótko" połącz i zobaczysz. Nic sie nie stanie, najwyżej nie bedzie dzialac. Jak juz ogarniesz co i jak to polutujesz i po problemie. PS. Dobrze potem zaizoluj wszystko.
@ziemniag: Znajdź dokumentację lub chociaż drugie końce kabli (najlepiej same płytki do których dochodzą)

Jest spora szansa, że białe to uziemienia albo jakieś sygnały których złe podłączenie nie zaszkodzi i można działać na chybił-trafił.
Ale jest też ryzyko że masz tam jakieś bardzo.ważne.sygnały™ i uwalisz elektronikę.
@fafulec: @ekimek: super rady. A ja potem klientowi tlumacze czemu musi wymienic sterownik w napedzie do bramy za 600zl bo jakis matol wlasnie tak uwalil procesor. Taka mufa zajmuje na gotowo i poprawnie zrobiona 20 minut tylko trzeba wiedziec co sie robi…
@ziemniag: Nie gwarantuję że u Ciebie będzie tak samo, ale niedawno naprawiałem bramę i był tam też taki kabel jak u Ciebie i wszystkie białe były w puszce spięte razem do masy - może po prostu ją otwórz i zobacz gdzie to wpięte i jak.
@ekimek: no wlasnie sie mylisz. Mowie ze kabel jest parowany. Jak na jednej parze masz sygnaly prosto z procka a ja drugiej 24V AC do fotek i podasz sobie to na procek prosto gdzie powinno wchodzic 5V to co sie ma niby stac?
@Voyo: to idzie pod kostką do czujek czy do napędu? Pewnie masz "fazera" i sprawdź u wujka google instrukcje. Wiem, ze to takie internetowe gdybanie, ale innej opcji nie widzę.