Wpis z mikrobloga

Cześć! Po ostatnich anomaliach pogodowych zacząłem zastanawiać się nad wykupieniem AC (mojej starej spadła gałąź na maskę z drzewa, które rośnie 20m dalej). Rozmawiałem na ten temat z kilkoma znajomymi i generalnie informacje, które usłyszałem raczej zniechęcają do kupna #autocasco Dlatego chciałbym je zweryfikować.

1. Jak masz stare auto i nie miałeś wcześniej AC to ci go nie ubezpieczą
2. Jak masz starsze auto, a nie nowe, mega drogie to szkoda kasy na AC
3. AC za ~1000 zł to se można w dupe wsadzić, dopiero jak się coś stanie to się dowiesz, że to gówno warte
4. Jak coś się stanie (grad, gałąź na masce) i zgłosisz szkodę, to z automatu za rok będziesz miał wyższe ubezpieczenie
5. Takie gówna jak uniqa, generali itd. to są firmy od brania kasy, a jak sie cos stanie to wtedy zaczyna sie problem. A agent ubezpieczeniowy zawsze powie ci co chcesz usłyszeć. (Tylko PZU! - przyp. red. xD)

Serio byłem trochę zaskoczony tymi opiniami bo niektóre brzmią dość abstrakcyjnie. I tutaj nasuwa mi się na myśl kilka pytań:

- Czy naprawdę w tych mniejszych towarzystwach ciężej uzyskać kasę po jakiejś szkodzie niż w tym całym PZU?
- Czy przykładowo jak na codzień parkuje w garażu, a tego jednego dnia zostawię auto na polu i akurat spadnie grad, to mogę nie dostać kasy z ubezpieczenia?
- Albo czy jak na codzień mieszkam w mniejszym mieście i parkuje auto w garażu, ale pojadę do znajomych do większego miasta i zostawię auto pod blokiem albo pod sklepem na kilka dni i ktoś mi przerysuje, to czy mogą mi odmówić wypłaty odszkodowania dlatego, że auto było zaparkowane w innym mieście/miejscu innym niż mój garaż?

Rozchodzi się tutaj o autko z 2008 roku. Wiem, stare ale ale to było moje marzenie z dzieciństwa, stąd myśl o AC ( ͡° ͜ʖ ͡°). Rozmawiałem z agentem ubezpieczeniowym przez telefon i polecił mi ubezpieczenie właśnie z towarzystwa Uniqua, full AC, wkład 1000 zł / 10%, bez amortyzacji, Europa, warsztat, za około 1200 zł. Warto?

Z góry dzięki za wszelkie odpowiedzi!

#ac #ubezpieczenia #samochody #motoryzacja
  • 12
1. Jak masz stare auto i nie miałeś wcześniej AC to ci go nie ubezpieczą

@spinorbital: w niektórych TU da się.

2. Jak masz starsze auto, a nie nowe, mega drogie to szkoda kasy na AC

To już kwestia indywidualna. Ja wolę spać spokojnie i mieć wypłacone w razie czego, a nie szukać winnych jak mi np. sarna na drogę wpadnie

3. AC za ~1000 zł to se można w dupe
@spinorbital:

1. Jak masz stare auto i nie miałeś wcześniej AC to ci go nie ubezpieczą - gówno prawda. Ubezpieczą prawie każde, ale im starsze auto tym wieksze składki.

2. Jak masz starsze auto, a nie nowe, mega drogie to szkoda kasy na AC - i tu może się w niektórych przypadkach zgadzać. Znane sa absurdy gdy składka była wyższa od wartości auta ;)

3. AC za ~1000 zł to se
@spinorbital: zapłacisz za ac które działa 1500 czy 2000zł rocznie. Niech w 3 lata się nic nie stanie, 6000zł w plecy, za tyle to byś sobie kupił tą maskę wymienił i jeszcze by zostało. Po prostu taniej wyjdzie wymienić część i nie tracić pieniędzy. Chyba że masz jakieś nowe auto gdzie cena elementu idzie w tysiącach złotych.
@r5678: Nie chodzi o to czy będę miał jakąś szkodę i mi się zwróci to co zapłaciłem ubezpieczalni czy nie. Chodzi o to, żeby spać spokojnie i mieć wywalone jajca na to, czy zaraz spadnie mi drzewo na dach albo czy jakaś sarna wyskoczy mi na maskę. :P Cieszyłbym się, jakbym nie miał żadnych szkód przez kilka lat i w ten sposób stracił to kilkaset złotych ( ͡° ͜ʖ
@spinorbital:

Rozchodzi się tutaj o autko z 2008 roku. Wiem, stare ale ale to było moje marzenie z dzieciństwa, stąd myśl o AC ( ͡° ͜ʖ ͡°). Rozmawiałem z agentem ubezpieczeniowym przez telefon i polecił mi ubezpieczenie właśnie z towarzystwa Uniqua, full AC, wkład 1000 zł / 10%, bez amortyzacji, Europa, warsztat, za około 1200 zł. Warto?


A jaka suma ubezpieczenia? To za samo AC?