Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Mamy tutaj jakiegoś pracownika Wojskowej Komendy Uzupełnień lub osobę która ma jakieś pojęcie nt. pracy w takiej jednostce? WKU silnie współpracuje z wojskiem i interesuje mnie też zdanie osób pracujących po stronie wojska przy tym.
Biorę udział w rekrutacji na stanowisko referenta zajmującego się ewidencją żołnierzy rezerwy i będę miał egzamin sprawdzający wiedzę z kilku ustaw takich jak: KPA, ustawa o powszechnym obowiązku obrony RP oraz przepisów w sprawie prowadzenia ewidencji wojskowej. Sporo materiału i nie wiem na czym się skupić dokładnie, co może być istotne. Z doświadczenia z pracy w innym urzędzie wiem, że tak na prawdę istotne były dla nas jakoś 8 artykułów, z czego z dwóch korzystało się codziennie, a z tych 6 sporadycznie. A reszta tej ustawy kompletnie nas nie obchodziła. Ma ktoś jakieś rady, wskazówki?
#wku #komisjawojskowa #wojsko #wojskopolskie

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #6101b0b7cbea6c000a5b6f42
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Eugeniusz_Zua
Doceń mój czas włożony w projekt i przekaż darowiznę
  • 3
OP: @tenportaltodno: Czy ja wiem. Niby się tak mówi, ale to już nie te czasy. Pracuje w administracji publicznej już kilka lat, w kilku urzędach. Raczej nigdy nie było tak, że po znajomości ktoś przychodził. Nie ma tam niewiadomo jakich zarobków. Weryfikowana jest wiedza, obsługa programów i najlepszy kandydat jest wybierany. Sam nawet dawałem pytania do takich testów.

Ten komentarz został dodany przez osobę dodającą wpis (OP)
Zaakceptował: Eugeniusz_Zua