Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Taguje #stolec temat dla wielu śmieszny ale nie dla mnie.

Otóż mam problem z bardzo częstym i nieregularnym oddawanien stolca.
Trwa to już kilka lat. Pokrotce - potrafię siedzieć w kiblu i z 8 razy dziennie oddając małe, acz częste stolce. Ich konsystencja dawno przestała być wzorcowa i bardziej idzie w kierunku rzadkiego (tak wiem, śmieszki jednak to też jest ważne).

Dochdodzi do tego 'niedosrywanie' czyli ciśnienie ale nic nie idzie. Plus szybka przemiana materii - jem obiad czy pije kawę i za 5 min odzywa się chęć pójścia do kibla. Czasem wzdęcia ale okazjonalnie.

Jest to mało komfortowe szczególnie na wyjazdach bo zawsze to gdzieś w głowie siedzi i przeszkadza w normalnym funkcjonowaniu. Często rezygnuje z obfitych posiłków czy kawki przy spotkaniach właśnie przez to.

Odżywiam się zdrowo. Sporo warzyw, owoców, płatków owsianych, bardzo mało alkoholu czy słodyczy.

Byłem z tym kiedyś u lekarza, przebadał, zrobił kolonoskopię i stwierdził że tak po prostu widać mam. Na badaniu wyszły pojedynce żylaki ale bez potrzeby wycięcia.

Co można spróbować? Pytam o jakieś sposoby w stylu witamin, dodatków do diety, czegokolwiek co pomoc może w tej sytuacji. Lub porad.

#zdrowie #kiciochpyta #pytanie #lekarz

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #6101a6e1cbea6c000a5b6f39
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Eugeniusz_Zua
Przekaż darowiznę
  • 10
PrzyjemnaŁania: Mam podobnie. Robiona gastroskopia. Miałem helicobactera, antybiotyki pomogły i trochę mi się poprawiło, ale to jeszcze nie było to. To co mi najbardziej pomaga (ale też nie utrzymuje się zawsze) to o dziwo, nie do końca zdrowe odżywianie się. Czyli tylko białe pieczywo, mało warzywj. Mięso, słodycze w postaci czekolady, jogurty. I co ważne dużo płynów. Broń Boże żadnych nasion. Ciężko mi się tego trzymać bo nie lubię chodzić opity,