Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Hej,
Zastanawiamy się nad zakupem mieszkania. Mieszkamy w centralnej Polsce typujemy dwie lokalizacje:
- gdzieś na południe od Krakowa. Najlepiej w Wieliczce lub okolicach. Chodzi nam o ładne widoki i fajny klimat tych podkrakowskich górek więc w grę wchodzą Wieliczka, wsie na południe, Świątniki Górne i okolice, byliśmy tam jedynie kilkukrotnie.
- okolice Trójmiasta.Też w jakiejś fajnej podmiejskiej lokalizacji z widokiem na lasy / wzgórza.

Może ktoś tutaj mógłby dać znać jak się mieszka w tych rejonach. Jakich lokalizacji unikać i dlaczego. Skomunikowanie w sumie aż tak bardzo na nas nie wpływa. Jestem elektrykiem / automatykiem / robię instalacje elektryczne więc raczej jestem skazany na dojazdy samochodem bo firmy raczej na obrzeżach. Dziewczyna jest kosmetyczką i będziemy się starali ogarniać działalność w tym kierunku.

Przeważa wielicki / krakowski. Więcej kameralnych inwestycji w fajnych miejscach. Blisko w góry, beskidy, na Chorwację samochodem, na Śląsk. Większa aglomeracja.
Jak to jest nad morzem, bo też byliśmy jedynie kilkukrotnie na parawaningu, czy jest możliwe zamieszkanie gdzieś na wsi pod Gdynią, Gdańskiem i mieć jednocześnie w zasięgu popołudniowego wypadu(20-30km) dziką plażę w sezonie?

#praca #krakow #mieszkanie #nieruchomosci #patodeweloperka #rynekpierwotny #trojmiasto #gdansk

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #61017d9ecbea6c000a5b6ed3
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: karmelkowa
Roczny koszt utrzymania Anonimowych Mirko Wyznań wynosi 235zł. Wesprzyj projekt
  • 16
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: Wieliczka jak i inne małe miejscowości w tzw. obwarzanku krakowskim to syf w zimie, jakiego nie widziałeś nigdy i nigdzie. Mało osób spoza regionu wie, że sam Kraków odpowiada za relatywnie niedużą część zanieczyszczonego powietrza. Natomiast leży w niecce i jest zwyczajnie zatruwany zimą przez okoliczne wioski, gdzie wymiana kopciuchów idzie mozolnie lub wcale.
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: w Wieliczce to bym za dopłatą nie chciał mieszkać, miasto korków, smogu do tego brzydkie i gęsto zabudowane. Bywam tam od c,asu do czasu w zimie poqietrze można ciąć nożem. Jak szukasz kameralnych inwestycji to albo przyszykuj kolo 1,5mln złotych, albo szukaj czegoś tak 20-30km od Krakowa
  • Odpowiedz
ZepsutyEsteta: Wiem o większym zanieczyszczeniu ale w sumie nawet nie brałem tego pod uwagę. Jest ustawa antysmogowa zakazującą kopciuchow w całej Małopolsce, celowałbym nie w blokowiska ale domy wielorodzinne gdzieś wyżej nad miastem, są oczyszczacze powietrza, zima nie trwa przez cały rok, w zimie też wieje. Myślałem raczej że gorsze są ciasne wsie typowo w dolinach. Wielicki to głównie wzgórza, pagórki. Tak czy inaczej przez najizszy rok do dwóch lat będziemy
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: poza tym nie wiem jak na Pomorzu, ale weź też pod uwagę mentalność ludzi z południa bo jest specyficzna. Już w Krakowie to czuć mimo, że jest bardzo wymieszany przez studentów i elementy napływowe (w tym mnie XD), ale w urokliwych wioseczkach z fajnymi widokami tę mentalność południową zdewociałą i nieprzyjazną się czuje bardziej. Może to moje wrażenie ale jestem z zachodnio-południowej Polski i miałam pewien lekki szok kulturowy :)
  • Odpowiedz
Wiem o większym zanieczyszczeniu ale w sumie nawet nie brałem tego pod uwagę. Jest ustawa antysmogowa zakazującą kopciuchow w całej Małopolsce, celowałbym nie w blokowiska ale domy wielorodzinne gdzieś wyżej nad miastem, są oczyszczacze powietrza, zima nie trwa przez cały rok, w zimie też wieje.


@AnonimoweMirkoWyznania: no to może pojedź zimą i sam sprawdź, bo gadanie typu "zima nie trwa cały rok no i wiatr wieje" jest super, bo zima trwa
  • Odpowiedz