Wpis z mikrobloga

@Krzyzowiec nie, paradoks dotyczy tego, że tolerancja dla nietolerancji prowadzi do tego, że ci nietolerancyjni niszczą tych tolerancyjnych.

Czytanie ze zrozumieniem, filozofia na poziomie podstawowym, trudna sprawa.
@biesy: To też jest nic nowego. Ba, to stwierdzenie bardzo popularne w agresywnych totalitarnych reżimach. Lenin twierdził że musiał zniszczyć kraje kapitalistyczne bo inaczej kapitalizm zniszczy komunizm, Hitler twierdził że musiał zniszczyć żydów inaczej żydzi zniszczą Niemcy. A teraz "tolerancyjni" lewacy twierdzą że muszą zniszczyć nietolerancyjnych bo inaczej oni zniszczą ich.
@Krzyzowiec lol, nikt nikogo nie chce niszczyć. Argumentum ad hitlerum kończy dyskusję, można się rozejść, a ty możesz popracować nad lepszymi argumentami niz sprowadzanie dyskusji do wyświechtanych porownan do totalitaryzmów.

Daj jeszcze Orwella i będzie prawackie bingo.
Są w sportach damskich gdzie mężczyzna czujący się kobietą sytuację, że poprawność polityczna niszczy niektóre dyscypliny, bo kobiety nie mają szans rywalizować z mężczyznami


@uriel_ck: Ale rozumiesz, że tu nie chodzi o "czucie się kobietą" w takim sensie, że to fiu bzdziu w głowie, tylko faktycznie osoby trans mają chociażby budowę mózgu przypominająca ten płci przeciwnej? To lekarz ma zdiagnozować, czy faktycznie chodzi o bycie trans, czy to urojenia.

Caster semenya
A teraz "tolerancyjni" lewacy twierdzą że muszą zniszczyć nietolerancyjnych bo inaczej oni zniszczą ich.


@Krzyzowiec: Po prostu się bronią przed jej atakami. Nikt jej przecież nic złego nie robi ¯\_(ツ)_/¯ Zawsze może przecież przeprosić i przestać się zachowywać jak dzikus.
@EvilToy: Jest nietolerancyjna dla innych poglądów, ale to dobry sportowiec. Trzeba oddzielić dzieło od artysty, bo nic byś nie oglądał i nie słuchał, bo np. Lennon był śmieciem w życiu prywatnym.
Od kiedy bycie tolerancyjnym oznacza tolerowanie szkodliwych zachowań i zjawisk?


@ziumbalapl: Oni uważają, że tolerancja to dogmat jak w kościele, że musisz wypełniać polecenia boge - nawet jak to prowadzi do kompletnych fikołów i nonsensów i nawet jak to posuniesz do totalnego absurdu to #!$%@? nieważne. Tak stoi namazane.
Mnie bardziej interesuje co o tym sądzą sportowcy którzy rywalizują z osobami trans


@uriel_ck: Nie interesuje mnie opinia osoby zaawangazowanej w sprawę emocjonalnie i być może ulegającej błędom poznawczym, czy instynktownym założeniom. Interesują mnie badania które wskazują, że nie ma dowodów na przewagę transkobiet. To co wrzuciłem to analiza 8 badań.
@Krzyzowiec kompletnie nie jest zasadne. Jest za to tendencyjne. I pokazuje za to, ze nie masz ZADNYCH argumentów poza wyswiechtanymi sloganami bez podparcia w rzeczywistości.
@ziumbalapl: Przeczytałem ten twój artykuł, ty chyba nie. Ogólnie badania są na temat ogólnej aktywności sportowej, tak "turniejowej" zawodowej/amatorskiej, jak i relaksacyjnej. Jedyny artykuł, który przeprowadził badania, mówi mniej więcej to, że transmężczyzna eks-kobieta, po roku, może rywalizować normalnie. Natomiast jeśli dotyczy to transkobiet eks mężczyzn, to już nie jest takie hip hop kolego.

Therefore, Gooren and Bunck concluded that transgender male individuals are likely to be able to compete without
@ziumbalapl przykład transpłciowej Laurel Hubbard, która zdobyła srebrny medal w mistrzostwach świata kobiet w podnoszeniu ciężarów w 2017 r. Hubbard startowała wcześniej w kategorii mężczyzn, ale nie osiągnęła sukcesu porównywalnego z medalem światowym. W maju 2021 r. ogłoszono, że będzie mogła wystartować w igrzyskach olimpijskich w Tokio.
https://www.rmf24.pl/raporty/raport-igrzyska-olimpijskie-w-tokio-2020/news-osoby-transplciowe-w-sporcie-sprzeciw-organizacji-feministyc,nId,5376711

I to dla ciebie jest fair? Ale jakich badań? Przez kogo te badania są robione? Wiesz, mam xxi wiek, dzisiaj można kupić wszytko, a
@moskal888: Co byś nie napisał - tutaj przynajmniej podjęto próby i nie znaleziono dowodów na rzekomą przewagę. To wystarczy żeby uciszyć szczekaczy, którzy rzucają zwykle "dowodami" w postaci artykułów z sieci xD
Nie przeczytałeś z wrzuconej przez siebie metaanalizy nic więcej, niż abstrakt i wnioski, prawda?


@Villard: Czytałem, kilka razy. O co chodzi? Znalazłes tam coś sprzecznego z tym co pisałem? ;)
Czytałem, kilka razy. O co chodzi? Znalazłes tam coś sprzecznego z tym co pisałem? ;)

@ziumbalapl: Tak. W artykule podesłanym Ci przez @uriel_ckpojawił się problem faktu dopuszczania transkobiet do zawodów z ciskobietami w oparciu o wyłącznie deklarację, bez ewentualnej interwencji chirurgicznej czy terapii hormonalnej.

Connecticut to jeden z 17 stanów w USA, gdzie transseksualne dziewczęta dopuszczane są do startu bez ograniczeń - na podstawie deklaracji.

Ty zaś odpowiedziałeś metaanalizą, która
@ziumbalapl: https://bjsm.bmj.com/content/55/11/577.full?ijkey=yjlCzZVZFRDZzHz&keytype=ref

Masz najnowsze badania, bardziej rozbudowane, bez pierdół, że komuś jest przykro.

I wykazuje, że nawet po 2 latach trans kobiety szybciej biegają. Dopiero po 2 latach robią tyle samo pompek co kobiety, ale sami badacze przyznają, że jest to obarczone błędem, ze względu na większą wagę transkobiet.

Ty w tym samym czasie dajesz linka do zbioru artykułów, który dodatkowo traktuje w większości o tym, że komuś jest smutno na
@EvilToy: a od kiedy słowo pedał jest obraźliwe i trzeba je cenzurować? jak idziesz do rowerowego sklepu to też szeptem mówisz do sprzedawcy że chcesz ten taki co się naciska żeby jechać rowerem? xD
a od kiedy słowo pedał jest obraźliwe i trzeba je cenzurować? jak idziesz do rowerowego sklepu to też szeptem mówisz do sprzedawcy że chcesz ten taki co się naciska żeby jechać rowerem? xD

@Mete: Masz dziesięć lat, że nie znasz pojęcia homonimu? Te same słowa w różnych przypadkach mają różne znaczenia. Gdy żującą trawę na polu jałówkę nazwę krową, nie ma w tym nic złego. Gdybym tym samym słowem określił
Tak. W artykule podesłanym Ci przez @uriel_ckpojawił się problem faktu dopuszczania transkobiet do zawodów z ciskobietami w oparciu o wyłącznie deklarację, bez ewentualnej interwencji chirurgicznej czy terapii hormonalnej.


@Villard: Wystarczy zmienić prawo, bo sama deklaracja to idiotyzm. Ewentualnie wprowadzić trzecia kategorię. To nic nie zmienia w tym co pisałem.

Zatem wprost mamy wskazanie, że w kontekście transkobiet, które nie przeszły uzgodnienia płci, nie ma żadnego konsensusu naukowego, co do ewentualnego
@ziumbalapl: Raz: pisałeś to w odpowiedzi na zarzut tyczący się czego innego, co wskazałem wyżej. Co, znów jak wyżej, było albo pomyłką, albo celowym wprowadzaniem w błąd. Co więcej: badania wskazane w metaanalzie zajmowały się w przeważającej większości zagadnieniami dobrostanu psychicznego sportowców transpłciowych, a nie ich wyników. Dwa: nieco później wskazano Ci badanie, które jawnie przeczy stwierdzeniu, które padło z Twojej strony, iż Nie ma znaczenia co uważam, ważne, że nie
@Villard:
1. Od początku pisałem o tym samym i wydźwięk wypowiedzi był identyczny
2. Badanie w komentarzach zawiera to:

This study suggests that more than 12 months of testosterone suppression may be needed to ensure that transgender women do not have an unfair competitive advantage when #!$%@? in elite level athletic competition.


Czyli wystarczy po prostu ewentualnie zaostrzyc zasady, a nie wyeliminować transplciowe kobiety z zawodów cis kobiet, jakby tego chciały