Wpis z mikrobloga

Witojcież,
pisałem tu niedawno w sprawie tego, że jesteśmy małym zespołem robiącym appke typu social-media. Jesteśmy już na końcu pracy, zostały do zaimplementowania dwa szczegóły i faza testowa. Okazało się jednak, że sama aplikacja działa dosyć wolno bo oparta na bazie danych do Google. Pytanie do was: iść do inwestora aby pozyskać fundusze i zatrudnić programistów (seniorów co się znają na tym bardziej niż my) do poprawienia tego lub zbudowania na nowo, szukać dofinansowań unijnych (jest bardzo mało) lub jeszcze jakieś inne, ciekawe opcje?
#startup #firma #programowanie #biznes
  • 15
Z tego co wiem, ale wiem niewiele, to dostęp do offline ma tylko chmura firestore, a nie samo firebase database, z którego korzystamy. A jeśli da się zrobić to nie wiem jak niestety xd
@BlackiLacki: W realtime DB łatwo się wpieprzyć w duży koszt jak się ściąga zbyt wielkie kawałki bazy i zbyt często. Firestore jest pod tym względem bezpieczniejsza. Co do obrazków to:
1. storage
2. automatyczne generowanie miniaturek przez cloudfunctions
3. jak mało miejsca na ekranie zajmuje to ściągać mniejszy rozmiar
4. cache w aplikacji
5. Przy scroll liście ściąganie obecnego + kolejnego ekranu tylko
Okazało się jednak, że sama aplikacja działa dosyć wolno bo oparta na bazie danych do Google.


@BlackiLacki: Powodem raczej jest fizyczna odległość serwerów aplikacji do serwerów bazodanowych i konieczność kilkukrotnej wymiany danych. Nawet 30ms opóźnienia pomnożone przez wysyłkę i odbiór razy 10 takich tras to już 600ms. A przy nieoptymalnych zapytaniach taką ścieżkę równie dobrze może być konieczność pokonania 100 razy i mamy 6 sekund, nawet jak reszta kodu apki ma
Z tego co zauważyłem i doczytałem w dokumentacji Picasso samo optymalizuje i tworzy odpowiedni cache. Faktycznie problemem może być odległość, bo chyba serwer jest ustawiony na US o czym zapomniałem wspomnieć, mea culpa xd