Wpis z mikrobloga

Bardzo proszę o pomoc w wyborze gitary elektrycznej (jednak wybór padł na właśnie taką gitarę).
Polecacie coś może jeszcze spoza ankiety?
Budżet w porywach nawet do 1500 zł (z tym, że wiadomo wolałbym taniej ( ͡° ͜ʖ ͡°))
#kiciochpyta #gitara #gitaraelektryczna

Którą gitarę wybrać? Proszę o pomoc.

  • Fender Squier Affinity Stratocaster HSS LRL MBK 36.4% (8)
  • Cort X100 OPBK Open Pore Black 0% (0)
  • Yamaha Pacifica 112 VMX YNS 40.9% (9)
  • Ibanez GRGR131EX-BKF 4.5% (1)
  • Epiphone SG Special VE VS 9.1% (2)
  • Cort KX100-MA Metallic Ash 0% (0)
  • Cort KX100-BKM 4.5% (1)
  • Ibanez GRG121DX-BKF 0% (0)
  • Ibanez GRG121DX-WNF 0% (0)
  • Epiphpne SG Special Satin E1 EBV Ebony Vintage 4.5% (1)

Oddanych głosów: 22

  • 16
@pawczi: Takim "rozsądnym" wyborem w przedziale budżetowym są gitary ze stałym mostkiem (dobry mostek ruchomy sam kosztuje ponad tysia) i układem H-S (humbucker przy mostku, single przy gryfie - pozwolą zagrać większość brzmień). Albo z opcją rozłączania cewek, która pozwala ustawić też single.

Natomiast jeśli jakaś gitara po prostu do ciebie "przemawia", podoba ci się, ciągnie cię do niej, to się nie zastanawiaj i ją bierz :) Najlepiej jak najszybciej zacząć
@pawczi: Pacifica 112 to dosłownie legenda z czasów, gdy rzeczywiście trudno było o tanią i dobrą gitarę. Pamiętam, że i 20 lat temu na forach zachwycali się, jaka fajna za takie pieniądze. Na pewno dobry typ.
Natomiast teraz faktycznie opcji jest sporo. Squier z serii Affinity lub Classic Vibe to na pewno fajna propozycja, nad Cortem też bym się serio zastanowił w sumie - oni robią gitary dla prawie wszystkich większych
@Mr_Hand_of_Fate: dzięki naprawdę za komentarz :-) lipa jest taka że grałem bardzo długo na akustyku i to będzie moja pierwsza elektryczna i w tych pojęciach raczkuje (humbucker i inne) ale hss jednak mnie najbardziej przekonuje. poza tym podobno przejście z akustyka na elektryczna będzie bardzo wygodne prawda to?
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@pawczi: szukaj HB fusion 2/3
Mam yama 112V. Gryf ma lekki luz, klucze mają luz i są do wymiany w dłuższej perspektywie.
Grałem na fusionie 2 i grając na lampowym orange z lekkim przesterem i bridge pickup grał na podobnym poziomie jak Sd tb4
@pawczi: Zależy, jakiego miałeś tego akustyka i jaki to będzie elektryk ;)
Z akustycznymi gitarami nie miałem zbyt wiele do czynienia, ale jak mi kiedyś kolega dał do ręki swojego Fendera bodaj CD-140, to wrażenia niemal takie, jak na Les Paulu z nieco wysoko ustawioną akcją, zatem powiedziałbym, że tak - reguła jest taka, że gitary elektryczne są o niebo wygodniejsze.
poza tym podobno przejście z akustyka na elektryczna będzie bardzo wygodne prawda to?

@pawczi: Jest wygodniej, ale będziesz musiał skorygować intonację w palcach. Jak ja przechodziłem, to chwytałem często o wiele za mocno i przez to np. akordy nie stroiły albo hamowało mnie w szybszym graniu.