Wpis z mikrobloga

Hej Mircy. Niedługo szykuje mi się mini-wyprawa (około 35-40km) z buta, najprawdopodobniej z noclegiem w lesie. W związku z czym chciałbym zapytać o kilka polecanych produktów.

- Nakrycie głowy; głównie do ochrony przez słońcem. Najlepiej z szerokim rondem. Nie chcę wydawać miliona monetów na to żeby #!$%@?ć się jak islamski najemnik, który może co najwyżej #!$%@?ć jamnika xD myślałem nad tym modelem albo coś tego typu. Drugi model ma taką zaletę, że ma odpinany panel zakrywający kark, co może być zbawienne, gdy słońce zacznie prażyć.

- Żywność/izotoniki; generalnie będziemy przełazić przez wsie/lasy, więc do naszej dyspozycji będą jakieś drobne sklepy z możliwością uzupełnienia zapasów. Aczkolwiek nie chciałbym też targać kilka butli izotoników, zatem z pomocą przychodzą takie tabsy - czy jest to coś warte, czy może lepiej zaopatrzyć się w jakiś inny produkt?

- Repelent na komary/klesze; jedyny słuszny?

Thanks from the mountain! ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#odziez #odziezsportowa #outdoor #bushcraft #survival
  • 8
@LisiaRumba: ad1: ten drugi posiada, bardzo lekki, przewiewny i chroni dobrze przed sloncem. Ogolnie polecam. Za pare zł dokup sobie moskitiere do tego, nie bedziesz musial ryja smarowac chemia na komary :)
ad2: wyglada ok, moze przy tak duzej trasie zmniejsz dawkowanie zeby sie nie zrazic smakowo, wrzucaj tabsa na litra wody do popijania w trakcie marszu a na odpoczynek wieksze stezenie zeby uzypelnic braki w mineralach.
ad3: muga spoko, to
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@fegwegw: co w tym takiego śmiesznego? Nie dla wszystkich 40km po górach to jednodniowy trip, ludzie mają różną formę. Gdyby był ogarnięty, to by nie pytał o nakrycia głowy.

@LisiaRumba: kapelusz kup taki, żebyś w nim nie wyglądał jak dziecko z downem - a to niestety często się zdarza po włożeniu kapelusza z deca. Najpopularniejsze w środowisku są kapelusze bonnie z usztywnianym rondem.

Jedzeniem się nie przejmuj. Bardziej bym się
@MojWlasciciel: Pytanie o kapelusz może i wydaje się śmieszne, ale w różnych dziedzinach też pewne rzeczy mogą się wydawać dobre, a w rzeczywistości mogą być gówniane (chociażby analogią z zakupem słuchawek - wyglądają fajnie, a brzmią kiepsko). Wolę zapytać i ew. usłyszeć zdanie kogoś kto chociaż ma jakąś wiedzę, choćby po to by ktoś mi odradził takowy model/sprzęt albo poradził coś innego. Nie uważam się za speca, a nie chcę kupować