Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Załóżmy, że wybuduję dom mieszkalny na swojej działce mając wszystkie niezbędne pozwolenia. Wodę będę brał ze studni głębinowej, prąd wyprodukują mi panele (załóżmy, że będę miał ich tyle, że zapotrzebowanie na energię będzie zawsze pokryte), ścieki będę odprowadzał do szamba, a śmieci wrzucał do kubłów sąsiada za jego zgodą. Czy gmina może mnie zmusić, żebym się wpiął do sieci energetycznej, wodociągów i kanalizacji?
#budujzwykopem #budownictwo #offgrid
  • 11
  • Odpowiedz
@koob: składasz tylko wniosek o warunki przyłączenia, nie podpisujesz zobowiązania żdanego. Nie wiem jak przy odbiorze budynku
  • Odpowiedz
@KoxMoulder nie dostaniesz pozwolenia na budowę, plan zabudowy określa jakie są warunki zabudowy, jak nie ma kanalizacji to masz zezwolenie na szambo/oczyszczalnie, bez prądu teoretycznie dało by się stawiać że niby z agregatem czy coś. W pewnych warunkach da się tak postawić ale po co.
  • Odpowiedz
a śmieci wrzucał do kubłów sąsiada za jego zgodą


@KoxMoulder: Jakby tak się dało to co drugi cwaniak-Janusz za śmieci by nie płacił tylko je na działce zakopywał. / wywoził do lasu
  • Odpowiedz
@KoxMoulder: > Jakie mają narzędzia, żeby mnie zmusić do tego, żebym nie mieszkał w nieodebranym budynku?Możliwa jest dosyć pokaźna kara od nadzoru budowlanego jeśli znajdzie się ktoś życzliwy, kto im doniesie
  • Odpowiedz