Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 286
Pamiętam jak jeszcze Facebook nie był popularny w Polsce. Założyłem go sobie, bo chciałem się zarejestrować do pewnej gry. Był to Dragon Ball Online. Byłem wtedy wielkim fanem DB. Żeby się tam zarejestrować, trzeba było być Koreańcem. Trzeba było podać imię, nazwisko, adres, nawet jakiś KSSN (Korean Social Security Number). No i gdzieś na jakimś forum wyczytałem (prawdopodobnie był to żart, którego nie załapałem xD) żeby szukać jakichś Koreańców i pytać ich o ich dane. No i po to właśnie założyłem Facebooka w 2010 roku. Szukałem tam ludzi, którzy mają skośne oczy i pytałem ich o ich KSSN
XD

JamKarzeu2 - Pamiętam jak jeszcze Facebook nie był popularny w Polsce. Założyłem go s...

źródło: comment_1627361538pvJCO8hRNZZZz2TjZKK2kL.jpg

Pobierz
  • 44
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@JamKarzeu2: samo znalezienie KSSN to nie był wielki problem bo całe listy sobie wisiały w necie. Potem je niby zaczęli sprzątać, ale i tak problem pojawił się jeszcze później jak trzeba było potwierdzić smsem. Ja załapałem jakiś kontakt od znajomego do Koreańczyka, który był taki miły i nam potwierdzał te konta. Piękne stare czasy kradzieży tożsamości jakichś randomów, żeby pograć sobie w gierkę ( ͡° ͜ʖ ͡°
  • Odpowiedz
No i gdzieś na jakimś forum wyczytałem (prawdopodobnie był to żart, którego nie załapałem xD) żeby szukać jakichś Koreańców i pytać ich o ich dane.


@JamKarzeu2: to nie był żart. Niestety tak wtedy to działało. Dopiero po premierze w Taiwanie było łatwiej się zarejestrować i zagrać.
  • Odpowiedz
@JamKarzeu2: przypomniałeś mi jak założyłem sobie facebooka w 2006, zobaczyłem, że nie mam kogo zaprosić do znajomych, stwierdziłem że 'jakiś dziwny ten myspace" i już się nie zalogowałem xD
  • Odpowiedz
@JamKarzeu2: KSSN byl potrzebny jak sie chchcialo zalozyc konto na koreanskiej wersji silkroad online, bylo pelno stron z generatorami bo ludzie chcieli normalnie grac w gre a nie czekac 5 czy 6 godzin az uda im sie wbic na miedzynarodowy serwer.
  • Odpowiedz
@JamKarzeu2: Jak byłem w gimnazjum prawie 20 lat temu to były czasy sony ericssonów k750i k300itp i generalnie ceny sms polaczen itp byly w #!$%@? drogie jak na mozliwosci 14-15 latków to z kumplami wymyslilismy ze bedziemy scamować spermiarzy na gg udając laski i sępiąc doładowania do telefonu, byliśmy tak obrotni, że kodów za #!$%@? nie bylismy w stanie wydzwonic to sprzedawalismy doladowania w szkole za 75% wartosci ( ͡
  • Odpowiedz
@JamKarzeu2: też miałem podobny problem jak zakładałem konto do koreańskiej bety Soul of the Ulrimate Nation. Było to za czasów IRCa, wchodziłem na różne koreańskie kanały i znalazłem Pana który przeszedł mi cały proces rejestracji łącznie z KSSN i utworzył mi konto. Hasło miałem "piekarnik" XD w grę pograłem kilka miesięcy, dało się wszystko ogarnąć intuicyjnie patrząc na te krzaki ( ͡° ͜ʖ ͡°) nauczyłem się
  • Odpowiedz
@Anoniemamowy: istnieje, ale nie dodaja juz zadnych nowych updatow typu wyzszy lvl cap albo nowe fortece. Z reszta max 140 lvl wprowadzili chyba z 4 albo 5 lat temu i do dzisiaj nikt go nie wbil nawet bocac 24/7. Ogolnie gejmax trzepie kase z bogatych arabow wydajacych kase na premki i inne gowno z item malla
  • Odpowiedz