Wpis z mikrobloga

Czy w księgowości idzie jakoś dobrze zarabiać? Czy jest to jakaś bardzo odległa wizja od rozpoczęcia kariery w tym zawodzie? Myślę żeby sobie zrobić kurs ze stowarzyszenia księgowych, ale jak słyszę, że typiara z pracy po tym kursie, która robi pełną księgowość, zastanawia się czy by nie pójść do państwówki, gdzie dają 3k netto (po dodaniu 13, wczasów pod gruszą) to włącza mi się czerwona lampka - it's a trap.

Jeśli nie księgowość to co związanego z finansami? Są jakieś kursy na analityka finansowego itp czy trzeba studia robić (mam licencjat z ekonomii jak @sabuliga ( ͡° ͜ʖ ͡°))?
#pracbaza #praca #ksiegowosc
  • 14
  • Odpowiedz
@Wenom01: Patrząc po ofertach pracy z dziedziny finansów to po technikum ekonomicznym to chyba tylko księgowość, po studiach jest więcej opcji.
  • Odpowiedz
@Still22lvlCrock: w całych finansach jest tak samo - zarobki zależą od ilości przepracowanych godzin. W mniejszych biurach czy zapyziałych wewnętrznych księgowościach jest mało pracy, więc mało zarabiasz. W big4 itp. jest sporo roboty, dużo nadgodzin, to i zarabiasz więcej. Ale jeżeli chodzi o wypłatę stricte za godzinę pracy to często wychodzi wszędzie podobnie.
  • Odpowiedz
@Still22lvlCrock: Wydaje się, że jak wszędzie - jeśli jesteś dobry merytorycznie i sprawny technicznie, to możesz nieźle zarabiać.
Na pewno konkurencja jest duża, więc pracując miernie należy spodziewać się słabych zarobków.

Czy szybko można dojść do wyższych stawek? Na pewno na początku kokosów nie będzie, a potem zależy, gdzie trafisz.
  • Odpowiedz