Wpis z mikrobloga

Dlaczego firmy robiące strony na wordpress tak się szczycą tym, że robią indywidualne szablony? Czy oprócz tego, że będę bardziej zależny od danej firmy, coś to jeszcze zmienia? Wydaje mi się, że korzystając z popularnego szablonu, będę mieć mniejsze problemy przy aktualizacjach, integracjach itp, a i przy ewentualnej zmianie firmy obsługującej też wszystko będzie prostsze. Dobrze myślę?
#wordpress #webdev #pytanie
  • 11
że robią indywidualne szablony?


@musztym: bo 99% firm tego nie potrafi. Większość "wordpressowców" to kretyni, którzy nie znają podstaw kodowania a chcą brać kasę za robienie stron. Jeśli ktoś nie potrafi napisać stronki od zera bez CMS to nie powinien brać się za robienie stron za pieniądze nawet jeśli uda mu się wyklikać jakieś gówno w WYSIWYGu albo na jakimś szablonie.
@musztym: z jednej strony masz rację że jesteś zależny od firmy, ale też nie zawsze bo czasami można się dogadać na przesłanie źródeł, i jak znajdziesz ogarniętego programistę działającego w danym frameworku np Vue czy React, to też ogarnie - chociaż praca na cudzym kodzie często jest nielubiana przez programistów.

Jeśli ktoś robi dobrze na kupionym uniwersalnym szablonie, wie który wybrać, robi porządnie strukturę czyli np Custom Post Type + ACF
@Kien: chcę stronę z page builderem, dzięki któremu sam będę mógł dodawać treści. wszystko mam już przygotowane i wiem jak to ma wyglądać. Czy wybierając bardzo dobry szablon i bardzo dobry page builder jest szansa, że strona będzie dobra pod względem optymalizacji? W sumie to taką stronę mógłbym zrobić sobie sam i następnie zlecić komuś optymalizację.
@Jednorybek: Wordpress opiera się na PHP, więc musisz zacząć od niego, jak znasz PHP, (+oczywiście html, js, php), to potem samego WP jest już łatwo ogarnąć.

Z drupala nie korzystałem nigdy, nie znam się na nim.

Projektowałem dla jednego software house strony na Magento, ale to dla topowych marek w PL gdzie wdrożenia kosztowały po 700, 800+ tys zł, developerzy którzy to wdrażali zarabiali całkiem nieźle, ale nie wiem jak z
@Jednorybek: @musztym: To ma sens i temu wyżej wszyscy widzę przytakują ale w stytuacji gdy projekt jest poważny czyli np. powyżej 20 tys. zł i jest przewidziany budżet na nadzór jakiegoś software house / devlopera / pracownika. Dokładnie dlatego poważniejsze software house za cokolwiek podstawowego kasują minimum 16k.

A tymczasem widze MASE projektów sępionych na 1-2-5k gdzie tworzy sie na maks od zera, gdzie "zatrudnia się" grafika, później "programiste" i
@Entroop: w sumie to szablon mi nie potrzebny, Kien mi polecił bardzo dobry page bulidier, gdzie właśnie sobie robię stronę od zera, korzystając tylko z niego. Później prawdopodobnie zlecę komuś sprawdzenie i ewentualnie jakąś optymalizację i będzie git. Sprawdziłem sobie na google page speed to już teraz wynik jest lepszy niż na aktualnej.