Wpis z mikrobloga

Hej. Przymierzam się do zakupu #smartwatch w celach sportowych jak i na co dzień. Chcę kupić raczej coś używanego w kwocie ~300zł. Zastanawiałem się nad #garmin FR 35 lub 235. Uprawiam różne sporty (bieganie, rower, siłownia, piłka nożna, tenis) i zastanawiam się czy te formy aktywności są przydatne czy jednak można je fajnie monitorować funkcjami bieganie lub "inne". Będą to dobre wybory czy jednak warto rozważyć inne opcje? Pozdrawiam gorąco i serdecznie
#zegarki #trening #bieganie #rower
  • 5
@rododen: szukaj po gieldach biegowych na FB ludzie perelki tam wyprzedaja czesto w dobrej kasie.
Natomiast nie wiem czy znajdziesz w dobrej kondycji 235 w kwocie 300zl. Pomijajac wyglad zewnetrzny, to najwazniejsza jest bateria. Bo co ci z takiego zegarka, w ktorym po 3h aktywnosci z gps bateria spada do zera?

Bieganie, rower jak najbardziej bedziesz mial trase i wszystko.
W przypadku pilki i tenisa to to sa za male odleglosci
@PurpleHaze: czyli jak rozumiem wszystkie rodzaje aktywności nie są niezbędne, bo wymienione przez ciebie parametry oraz stoper są dla mnie raczej wystarczające. Rozejrzę się też za chińskim sprzętem, bo chociażby mi watch wydaje się ciekawą alternatywą. Z tą ceną tak orientacyjnie napisałem, bo jeśli się trafi dobra oferta to jakieś 100 zł mogę dorzucić. Dzięki
@rododen: wiesz problemem z innymi sportami jest to, ze nie bardzo wiadomo co taki zegarek mialby mierzyc. Masz czas trwania aktywnosci, tetno, ewentualna zmiane polozenia i w sumie do tego takie zegarki zostaly stworzone. Kazdy kolejny dodatek, obslugiwana aktywnosc itd to juz troche kombinowanie. Bo czym sie roznia takie rolki od biegania dla zegarka? Liczy to samo pokazuje to samo, tylko potem w telefonie, albo na WWW masz napisane aktywnosc: rolki.
@PurpleHaze: no i w sumie tyle mi wystarczy. Sprawny gps, niezła bateria i żeby się prezentował dobrze wizualnie, reszte podstawowych funkcji jak krokomierz czy pulsometr mają prawie wszystkie smartwatche.
Jeszcze kwestia dotyku, bo czytałem różne opinie, że w niektórych smartwatchach przy wodzie/dużej wilgoci coś samo lubi się wcisnąć.
@rododen: w tej kwocie raczej nic z dotykiem nie dostaniesz, a jesli to mozna pewnie w opcjach wylaczyc.
Ja bym sie tym nie kierowal w zadnym razie, fizyczne przyciski i skok dzieki ktoremu wiesz, ze wcisnales start czy pauze to jedyne czego potrzeba.