Wpis z mikrobloga

Mircy, Mirabelki, potrzebuję kupić odkurzacz z mocą co najmniej 2000W(sierść z kota, dużo dywanów itd.). Jako że kochana Unia Europejska zakazała sprzedaży takowych, mam pytanie w jaki sposób można taki zdobyć. Jest może jakiś "czarny rynek" takich sprzętów z Ukrainy/Rosji? xD
Oczywiście w grę wchodzą używane(bardzo mała podaż w moim rejonie), i przemysłowe(ich te debilne przepisy nie dotyczą). Jednak na tych drugich kompletnie się nie znam, stąd moje pytanie. Taki przemysłowy odkurzacz będzie się nadawał do domu? Na co zwrócić uwagę przy wyborze, i ile mniej więcej trzeba wydać żeby to posłużyło? Z tego co widzę w moim zasięgu finansowym są raczej tylko jakieś chińczyki, z tym że nie wiem czy jest sens w ogóle się w coś takiego pakować? Nie mam kompletnie wiedzy w tym temacie i liczę na Waszą pomoc. Z góry dzięki.

PS: Doradzanie odkurzaczy z niską mocą sobie od razu odpuśćcie - mamy taki w domu obecnie i jedyne do czego on się nadaje to wyrzucenie go na śmietnik(a to fabrycznie nowy, sprawny odkurzacz, o porażającej mocy 800W).

#odkurzacz #odkurzacze #sprzatanie #odkurzanie
Zgrywajac_twardziela - Mircy, Mirabelki, potrzebuję kupić odkurzacz z mocą co najmnie...

źródło: comment_1627278395yJySy2QzJmHJRMU4XCOTym.jpg

Pobierz
  • 128
  • Odpowiedz
@Zgrywajac_twardziela: miałem ten sam problem, około 2 tygodni temu.
Długo szukałem i zdecydowałem się na karchera wd 3. Aktualnie w castoramie jest na fajnej promce 340 pln bodajże.
W tych cenach ciężko znaleźć coś, co może z tym walczyć.
Mam 2 koty i karcher nie ma z tym żadnego problemu.
Worki, można kupować zamienniki, po chyba 35 pln za 10 sztuk, przy czym te worki są naprawdę olbrzymie :)
  • Odpowiedz
@Zgrywajac_twardziela: Mam miele z serii c3, są nawet modele dedykowane pod posiadaczy zwierząt. Niby moc 890W a łyka inne odkurzacze o podobnej mocy. Jest tak silny, że dywany podnosi. Zobacz na yt prezentacje.
Podobnie jest z np. blenderami. Mam jakiegoś boscha 700 albo 800W, a moi rodzice kitchenAid jakoś 180W. I jest w rzeczywistości dużo mocniejszy. Nie wiem jak to działa, ale kosztował 4x tyle co mój.
  • Odpowiedz
@Zgrywajac_twardziela: mam philipsa powerpro ultimate który ma 650W i muszę otwierać zawór tak się przysysa do podłogi i dywanów. A turboszczotką to można palce połamać jakby się wsadziło do niej podczas działania. Ma system cyklonowy więc pełny worek nie powoduje spadku ssania i też nie trzeba worków bo wszystko wpada do pojemnika.
A i mam kota maine coona i daje radę z sierścią.
  • Odpowiedz
@Zgrywajac_twardziela: Ok, nie czytałem całego tematu a w wpisie głównym nic nie pisałeś o budżecie. Ogólnie da się kupić go poniżej 1000zł, widziałem nawet outletowe za jakoś 700zł z hakiem. Wątpię, że kupisz coś tanio i sensowego. Też mam kota. Wszystkie takie dużo odkurzacze przemysłowe/budowlane poradzą sobie z dużą frakcją ale do kurzu się nie nadają.
Niestety, produkty premium swoje kosztują ale jednak dają radę. Te waty są pewnie pompowane,
  • Odpowiedz