Wpis z mikrobloga

Mircy, Mirabelki, potrzebuję kupić odkurzacz z mocą co najmniej 2000W(sierść z kota, dużo dywanów itd.). Jako że kochana Unia Europejska zakazała sprzedaży takowych, mam pytanie w jaki sposób można taki zdobyć. Jest może jakiś "czarny rynek" takich sprzętów z Ukrainy/Rosji? xD
Oczywiście w grę wchodzą używane(bardzo mała podaż w moim rejonie), i przemysłowe(ich te debilne przepisy nie dotyczą). Jednak na tych drugich kompletnie się nie znam, stąd moje pytanie. Taki przemysłowy odkurzacz będzie się nadawał do domu? Na co zwrócić uwagę przy wyborze, i ile mniej więcej trzeba wydać żeby to posłużyło? Z tego co widzę w moim zasięgu finansowym są raczej tylko jakieś chińczyki, z tym że nie wiem czy jest sens w ogóle się w coś takiego pakować? Nie mam kompletnie wiedzy w tym temacie i liczę na Waszą pomoc. Z góry dzięki.

PS: Doradzanie odkurzaczy z niską mocą sobie od razu odpuśćcie - mamy taki w domu obecnie i jedyne do czego on się nadaje to wyrzucenie go na śmietnik(a to fabrycznie nowy, sprawny odkurzacz, o porażającej mocy 800W).

#odkurzacz #odkurzacze #sprzatanie #odkurzanie
Zgrywajac_twardziela - Mircy, Mirabelki, potrzebuję kupić odkurzacz z mocą co najmnie...

źródło: comment_1627278395yJySy2QzJmHJRMU4XCOTym.jpg

Pobierz
  • 128
@Zapaczony:
Ja nie przeczę że są odkurzacze małej mocy które mają wysoką moc ssącą, tylko że one przeważnie kosztują ponad 2x tyle co standardowe 2000W sprzed tego głupiego zakazu. Szukam czegoś raczej w przedziale 250 - 300zł ale jak będę w markecie RTV to z ciekawości obczaję ten model o którym piszesz, jak będzie ssał tak mocno jak domowy 2000W(średnio chce mi się w to wierzyć) to może nawet się skuszę
@RobBobb:

2kW i za 300zl, chyba ciezko bedzie

Domowe używki bez problemu w tej cenie znajdę, ale w mojej okolicy podaż praktycznie zerowa. Jakby było coś fajnego to i te pewnie 400 byłbym gotów zapłacić, ale to już by musiało być naprawdę z taką samą mocą jak 2000W sprzed tego zakazu. Da się coś znaleźć nowego w tej cenie, czy raczej tylko używki wchodzą w grę?
@Zgrywajac_twardziela: Ten zakaz powstał bo zamiast poprawiać moc ssącą producenci wstawiali po prostu większe silniki do odkurzaczy i większość tej dodatkowej mocy szła w ogrzewanie mieszkania podczas odkurzania. Miałem już 2 odkurzacze po tych zmianach jeden 750W teraz 550W i muszę uchylać okienko w rurze ssącej bo mi końcówkę przysysa do podłogi z taką siłą, że ciężko się odkurza.
@Weretek:

Ten zakaz powstał bo zamiast poprawiać moc ssącą producenci wstawiali po prostu większe silniki do odkurzaczy i większość tej dodatkowej mocy szła w ogrzewanie mieszkania podczas odkurzania.

Problemy w tym że nie istnieje najwyraźniej jak na razie technologia która by pozwoliła zachować taką samą moc ssącą przy mniejszej mocy silnika, a jeśli już to występuje tylko w uber drogich odkurzaczach ( ͡° ʖ̯ ͡°)

Miałem już
@RobBobb:

nie rozumiem cały czas ze cos bedzie mialo porownywalna moc do 2kw przy mniejszej mocy, albo w lewo albo w prawo. 2kw to 2kw¯_(ツ)_/¯

Porównywalną moc ssąca do odkurzacza z 2000W silnikiem przy mniejszej mocy nominalnej ( ͡~ ͜ʖ ͡°) Tj. słabszy silnik ale ssie tak samo mocno. Jak na razie takiego nie spotkałem nigdy ( ͡° ʖ̯ ͡°)

Ja ostatnio kupiłem