Wpis z mikrobloga

Mirki mam taki problem: Postawiłem sobie bota który handluje krypto walutami na Binance na komputerze z windows 7
komp stoi w piwnicy i łącze się z nim za pomoca TeamViewer bot składa sie z bazy danych odpalanej w konsoli Mongo db i samego bota też odpalanego w konsoli i tak sobie to pracuje całymi dniami. Zauważyłem że po całym dniu pracy tracę możliwość połączenia za pomocą TeamViewiera wiec zainstalowałem pulpit zdalny google, no i problem z połączeniem ustąpił ale teraz widzę że nie bez powodu nie działa teamviewer, bot również się zatrzymuje, nie ma dostepu do servera binance, nie odpalają się żadne strony z wyjątkiem usług google: mapy gmail wyszukiwarka itp
Mirki jak ustalić co blokuje połączenie na świat na tym komputerze, ręce mi opadają

#komputery #pytanie #programista15k #programowanie #informatyka #windows #binance #kryptowaluty #webdev
  • 7
@swype: ewentualnie tworzysz mnóstwo połączeń i ich nie zwalniasz (mimo że nie są używane, to ciągle nie zostały zwolnione w systemie operacyjnym

Więc prawdziwym limitem jest plik deskryptory. Każde pojedyncze połączenie gniazd ma deskryptor pliku, więc tak naprawdę limitem jest liczba deskryptorów plików, na które System został skonfigurowany, i zasoby do obsługi. Maksymalny limit wynosi zazwyczaj ponad 300K, ale można go konfigurować np. za pomocą sysctl.


https://doraprojects.net/questions/2332741/what-is-the-theoretical-maximum-number-of-open-tcp-connections-that-a-modern-lin
Pamięć ram w porządku 1,5gb zajęte z 4gb dostępnych, musze dowiedzieć się co blokuje dostęp do innych stron internetowych niż google, w tej chwili mam "Ta witryna jest nieosiągalna ERRCONNECTIONFAILED"

@mtosny:
@swype: hej, nie wiem jak działa Twój bot na binance, ale polecam wziać AWS w tokyo i miec pingi poniżej 1ms. W przypadku tradowania to jest bardzo przydatne, wiem co mówię ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@PaaD Po wyłaczeniu teamviewiera z poziomu menagera zadań połaczenie wrociło do normy czyli to on powodował problemy pracujac sobie w tle rownolegle z pulpitem zdalnym google.
Ale tak jak mowisz mam kolejny problem po jakims czasie binance blokuje mi dostęp bo wysyłam za dużo żądań grrrrr