Wpis z mikrobloga

@ryba9: no i co z tego? ale na dziecko ktorego leczenie kosztuje wiecej niz sa warte cale starosielce XD
moglbym wybudowac za to 30 placow zabaw dla zdrowych dzieci i zawsze mi szkoda tych ludzi ktorzy takie zbiorki wspieraja

jak zwykle jakis maciciel wodzi was na pokuszenie, zebyscie wspierali dzielo ktore zawsze pojdzie na marne
@COVID-21: no oczywiscie. kazdy szatan sie chwali nie swoja sila. on sam jest slaby tylko
@ryba9: Przeciez i w tym ma racje, ojoj juz sie poplakales? Bo ktos powiedzial ze na jedno dziecko ktore i tak prawdopodobnie nie przezyje zostanie #!$%@? majatek ktory moglby relanie ocalic zycie innych np 5 dzieci lepiej rokujacych? xD
@ryba9: i co? sam bym im to w twarz powiedzial. to moja wina ze za te pieniadze mozna by zrobic wiecej dobrego? mnie to nie boli ale boli mnie jak ludzie "mysla" ze moga prosic o takie kwote ludzi ktorzy sami nie maja specjalnie pieniedzy by miec wiecej niz 1 dziecko.
czy naprawde myslisz ze oni tego nie wiedza? mnie tam smutne oczy jakis dzieci nie interesuja, mnie interesuje zeby zdrowe
@COVID-21: o to wlasnie chodzi
a za milion zlotych moglbys np zasponsorowac wizyty dentystyczne u dzieci w szkolach? kiedys to "dzialalo"
teraz masz epidemie pruchnicy no ale dentysty w szkole nie ma bo wola wydac na dziecko z nierealnymi potrzebami

a i zapomnialem o sie pomaga ktore bierze z 30% XD
@ryba9: nie umiesz sie zachowac i uszanowac czyjegos zdania to za brame
nie szanujesz mnie to mi wszystko jedno

no to dawaj na dzieci z 99% niepelnosprawnoscia, to dopiero musi byc dzielo boze, moze w piecu pieniedzmi pal na zlosc biednym, pokaz im jak bardzo nimi gardzisz

wiesz co? wyslijmy kogos w kosmos za 100 miliardow ale podniesmy wszystkim vat o 2% XD
@pebl: wiesz co? moge sie nawet pomodlic za tego dzieciaka ale jak ktos ma zepsute dna to umiera ¯\_(ツ)_/¯ i to nie jest moja wina
zajmuja sie zyciem ludzkim na poziomie molekularnym a polacy w tym chlewie jakim jest polska nie potrafia dostarczyc witamin z warzyw i owocow w szkolach XD

albo chociazby swiezego powietrza, mieszkania bez grzyba - przykladow jest od chja

sa pary ktorych nie stac na mieszkanie wiec
@kontodozglaszaniapatologiiwykopu: Niestety ludzie nie myślą i mamy skutki tego. Jeszcze bym jakoś mógł zrozumieć, gdyby po leczeniu miał szansę na normalne życie dzieciak, ale w najlepszym wypadku będzie to osoba wymagająca całodobowej opieki przez całe życie, gdzie w tym sens ...
@pebl: moze bedzie moze nie bedzie
ale mnie interesuja tylko zdrowe dzieci bo jedynie zdrowe dzieci maja szanse na przyszlosc i potomstwo

dlatego jak sie strzela na wojnie do zolnierzy to zeby zranic a nie zabic - nie dosc ze to obniza morale to jeszcze kosztuje, rannych musi kupa ludzi sciagac z pola walki.

i to sie wlasnie dzieje - pomaga sie nieuleczalnie chorym a zdrowym sie podnosi podatki tak zeby