Wpis z mikrobloga

W jaki sposób najlepiej kupić działkę w okolicy #wroclaw ? Temat dotyczy też #nieruchomosci

Chciałem kupić działkę budowlaną ok. 1000m2 za mniej więcej 200k, interesują mnie rejony Dobrzykowice/Nadolice małe i wielkie/Krzyków ew. Chrząstawa (raczej mała). Na otodomach/olxach działek jest strasznie mało a ceny są często z kosmosu... Macie do polecenia jakieś biuro nieruchomości? Może warto podjechać i po prostu popytać napotkanych ludzi o wolne działki? Wszelkie porady dotyczące zakupu działki mile widziane ʕʔ

Sprawa nie jest pilna, mam gdzie mieszkać, tylko myślę o budowie domu za parę lat i boję się, że ceny działek poszybują jeszcze bardziej i za takie 1000m2 pod Wrocławiem przyjdzie mi zapłacić z pół bańki.
  • 9
  • Odpowiedz
@Igbt: ehh... byłem tam niedawno zrobić rekonesans, pustych działek, które wyglądają jak budowlane jest mnóstwo, a na portalach niemalże pustki. ludzie chyba oszczędności trzymają w gruncie... może po podniesieniu stóp procentowych będzie szansa na jakieś okno zakupowe?
  • Odpowiedz
@ksylometazolina: Możliwe... ja liczyłem, że korona kryzys poskutkuje krachem na rynku nieruchomosci, a tylko zaogniło problem i obecnie ceny sprzed kryzysu należy pomnożyć o 1,35-1,4 nawet czasami.
Także nie wiem kiedy będzie lepiej. Póki co wiem, że obecnie jest w cholere źle (,)

  • Odpowiedz
@ksylometazolina: Posiadam kilka działek w okolicznych wioskach sprawa wygląda tak, że nie ma sensu wystawiać działek na serwisy typu otodom ponieważ średnio 2-3x w tygodniu ludzie widząc wolny kawałek ziemi sami znachodzą mój adres i przyjeżdzają z ofertami.. Radzę robić tak samo ponieważ popyt od dobrego roku jest ogromny
  • Odpowiedz
może po podniesieniu stóp procentowych będzie szansa na jakieś okno zakupowe?


@ksylometazolina: Ziema jeść nie woła. Więc nikt nie bedzie sprzedawał, tylko poczeka aż narobisz się tyle, że bedzie cię stać ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Zwyczajnie, za mało pracujesz ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@ksylometazolina: niestety w tych miejsowościach juz nie.. Na tą chwile nie sprzedaje ponieważ nie będe poczyniał większych inwestycji a gotowka jak wszyscy doskonale wiemy w przysłowiowej skarpecie topnieje bardzo szybko. Pozostaje mi życzyć szczęścia ponieważ w tych miejscowościach za 200k raczej nikt ci nic nie sprzeda :) Kilka wiosek dalej jak Miłoszyce czy Chwałowice ceny za 1m2 oscyluja w przedziale 120-180zł
  • Odpowiedz