Wpis z mikrobloga

Czytam o tym sterowniku zamontowanym na szlabanie.

"Urządzenie usprawnia działanie służb ratunkowych, to znaczy pojazdy uprzywilejowane mogą wjeżdżać na teren zamknięty bez posiadania pilota, wystarczy że włączą na około 3 sekundy syrenę z sygnałem PIES (YELP), WILK (WEIL) lub dwutonowym (HI_LO, LEON). Wjazd może być dodatkowo otwierany głośnym, ciągłym sygnałem akustycznym trwającym 8s."

źródło: https://www.eltrox.pl/sterownik-otwarcia-awaryjnego-proxima-sos.html

Jak dobrze rozumiem to wystarczy do niego przyłożyć na 3 sekundy telefon z nagraniem syreny bądź na 8 sekund dowolny stały ton by otworzył się szlaban. Mikrofon jest na dole tej kostki SOS.

Otwierał już ktoś w ten sposób osiedlowe szlabany? Ogólnie do blokady można przypisać 999 kodowanych pilotów mieszkańców i nieograniczoną liczbę pilotów SOS. Czyli logicznie zakładając istnieje uniwersalny niekodowany pilot do wszystkich blokad dla służb i pewnie śmieciarek, bo nie wierzę by ci targali karton z pilotami do wszystkich osiedli. Czyli można się zaczaić na załogę bojowego wozu do wywozu śmieci i nagrać skanerem komunikację pomiędzy pilotem, a szlabanem.

#hacking #elektronika #polskiedrogi
AloneShooter - Czytam o tym sterowniku zamontowanym na szlabanie.

"Urządzenie uspr...

źródło: comment_1627209922R61hTYtthZ1UeTVBRNuELJ.jpg

Pobierz
  • 41
  • Odpowiedz
@AloneShooter: Z tymi pilotami to jest różnie, jest tyle rodzajów systemów i bram, że nie ma uniwersalnego pilota. O ile jeszcze w przypadku spółdzielni można wnioskować o jakąś unifikacje dla śmieciarek czy właśnie służb mundurowych, o tyle jeśli gdzieś rządzi wspólnota mieszkaniowa to ona może sobie zamontować co chce skąd chce. Znam z autopsji przykład gdy sprowadzili sobie jakiś wideodomofon z Chin i ni #!$%@? do niego części się nie dało
  • Odpowiedz
@chilon: jeszcze nie uruchomili szlabanu, to na razie rozważania teorytyczne.
@GaiusBaltar: mam HackRFa do zabaw, a ten OpenSesame ma udostępnione źródła. Pewnie da się coś pokombinować.
@RRybak: XD
@rakiwo: dlatego po co kombinować klonowanie pilotów mieszkańców skoro ci dla własnej wygody i bezpieczeństwa montują wszelkie moduły SOS/opróżnij kubły.
  • Odpowiedz
@bi-tek: tu jest ciekawszy przypadek. Ludzie chcieli szlabanu z kamerą do tablic to zarząd spółdzielni postawił szlaban na piloty, za które każe niemało płacić. Powiedzmy, że czuję społeczną legitymację do testów alternatywnego otwierania blokady ( ͡° ͜ʖ ͡°) Pewnie i tak będzie niemałe grono uszczęśliwione, że nie musi kupować pilota jeżeli zadziała dźwięk z telefonu ( ͡° ͜ʖ ͡°)

@wypokowy_expert: stałym nie,
  • Odpowiedz
lol, żaden szanujący się


@wypokowy_expert: Aż z ciekawości sprawdziłem to co jest dostępne na allegro, i dopiero na wyższej półce cenowej pojawiają się bramy z kodem zmiennym. Trzeba by pojeździć i posprawdzać na żywo. Zwróć też proszę uwagę, że przynajmniej w Krakowie boom na stawianie wszędzie szlabanów/bram był jakieś 10 lat temu.
  • Odpowiedz
@wypokowy_expert: dlatego stawiam, że prościej będzie udawać karetkę albo śmieciarkę niż klonować pilota mieszkańca. Skoro montują różne moduły SOS, których producent wprost pisze o uniwersalnych pilotach to tu może być ułatwienie otwierania zdalnego. A jak nie to trzeba poudawać karetkę telefonem ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@wypokowy_expert: A i owszem, do tego piję. To, że ludzie w firmach którzy na tym zjedli zęby są świadomi problemu nie znaczy, że robiący po kosztach janusze też będą stawiać systemy z rotującymi kodami. Popatrz choćby nawet na to, jak często kamery internetowe stoją podpięte do internetu z domyślnymi hasłami.
  • Odpowiedz
@AloneShooter: śmieciarze o ile zarzadca się zgodzi do będą mieli swojego pilota dopisanego, a sos cóż jakoś trzeba służby szybko wpuszcać. Z resztą brama z takim sos a nawet bez to nie żaden system poprawiający bezpieczeństwo jak ktoś pisał, tylko zabezpieczenie przed januszami co chcą za darmo auto postawić. Z resztą nie wiem czy wiesz ale każda brama garażowa musi mieć ręczny system otwierania w razie niebezpieczeństwa, a szlaban musi się
  • Odpowiedz
Z resztą nie wiem czy wiesz ale każda brama garażowa musi mieć ręczny system otwierania w razie niebezpieczeństwa, a szlaban musi się dać ręcznie wyalamać


@wypokowy_expert: Szlaban tak. Brama - od wewnątrz OK, ale od zewnątrz mojej za cholerę nie podniesiesz. Nie miałoby to z resztą sensu ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@AloneShooter: jest multum sposobów żeby się do środka dostać, jak choćby wejście za wjeżdżającym samochodem, dla złodzieja taka brama to nawet zaleta bo mniej osób się może zainteresować co on tam grzebie przy aucie. Słyszałem historię jak w podziemnym garażu rąbli koła z jaguara warte 12 klocków
  • Odpowiedz
@AloneShooter: Nie uzasadnisz że dopisanie tablicy to 800 zł per tablica a usługa dokodowania pilota to i owszem. Generalnie pilot <100 zł a usługa 700.

Ogólnie jak tak podliczyłem koszty mieszkania to uważam że trzeba być naprawdę bogatym żeby mieszkać w mieszkaniu, na każdym kroku opłaty.
  • Odpowiedz