Wpis z mikrobloga

Czytam o tym sterowniku zamontowanym na szlabanie.

"Urządzenie usprawnia działanie służb ratunkowych, to znaczy pojazdy uprzywilejowane mogą wjeżdżać na teren zamknięty bez posiadania pilota, wystarczy że włączą na około 3 sekundy syrenę z sygnałem PIES (YELP), WILK (WEIL) lub dwutonowym (HI_LO, LEON). Wjazd może być dodatkowo otwierany głośnym, ciągłym sygnałem akustycznym trwającym 8s."

źródło: https://www.eltrox.pl/sterownik-otwarcia-awaryjnego-proxima-sos.html

Jak dobrze rozumiem to wystarczy do niego przyłożyć na 3 sekundy telefon z nagraniem syreny bądź na 8 sekund dowolny stały ton by otworzył się szlaban. Mikrofon jest na dole tej kostki SOS.

Otwierał już ktoś w ten sposób osiedlowe szlabany? Ogólnie do blokady można przypisać 999 kodowanych pilotów mieszkańców i nieograniczoną liczbę pilotów SOS. Czyli logicznie zakładając istnieje uniwersalny niekodowany pilot do wszystkich blokad dla służb i pewnie śmieciarek, bo nie wierzę by ci targali karton z pilotami do wszystkich osiedli. Czyli można się zaczaić na załogę bojowego wozu do wywozu śmieci i nagrać skanerem komunikację pomiędzy pilotem, a szlabanem.

#hacking #elektronika #polskiedrogi
AloneShooter - Czytam o tym sterowniku zamontowanym na szlabanie.

"Urządzenie uspr...

źródło: comment_1627209922R61hTYtthZ1UeTVBRNuELJ.jpg

Pobierz
  • 41
  • Odpowiedz
@bi-tek: ja się cieszę, że w życiowej loterii wypadł mi dom w dużym mieście. W cenie mieszkania wyremontuję całą chałupę i będę miał spokój na lata. Bo znowu patrząc na znajomych budujących się pod miastem i dojeżdżających wszędzie samochodem, regularnie stojących w korkach to wychodzi, że nie ma złotego środka. Mieszkanie w budownictwie wielorodzinnym to ciągłe stałe opłaty, własny dom za miastem to życie za kółkiem.
  • Odpowiedz
@AloneShooter: Jest koło mnie objazd przez osiedle, gdzie ludzie się spruli, że "im jeżdżo" i postawili szlabany, muszę się zatem wybrać na przejażdżkę wokół tego przedsięwzięcia.
  • Odpowiedz
@AloneShooter: Piloty SOS i tak nie sa dostępne do kupienia dla zwykłego obywatela. Niektóre bramy maja możliwość dopisania nowego pilota do systemu, ale żeby to zrobić musisz mieć też pilot który jest już dopisany. W NICE jest taki system jak pamiętam, że trzeba przytrzymać klawisz dopisanego pilota, a potem chyba wysłać sygnał z tego drugiego. Ale taka opcja też może być zablokowana.
  • Odpowiedz
Piloty SOS i tak nie sa dostępne do kupienia dla zwykłego obywatela.


@Katiee: dlatego mam skaner częstotliwości z możliwością nadawania sygnału ( ͡° ͜ʖ ͡°) wychodzę z założenia, że jest jakiś uniwersalny kod dla służb i można go potem wgrać na coś DIY na bazie Arduino i ESP, a następnie wypuścić to do ludu ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@AloneShooter: Przypuszczam ze gdyby tak było to ktoś by na to wpadł, ale może Ci sie poszczęści.
Co do ograniczonej liczby zmiennych kodów to nie do końca jest tak ze jest to ograniczna liczba. Tzn jest, ale w tanich systemach i tam faktycznie dałoby się to podrobić. Natomiast w takich prawdziwych systemach zmiennokodowych, kod jest obliczany na podstawie algorytmu którego już nie podrobisz.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@ApacerPL: mam rflinka i nie potrafi odczytać kodu z pilota do okapu nawet. Wiele urządzeń odczytał ale te bardziej "bezpieczne" typu szlaban, rolety zewnętrzne albo mój okap xd nie jest w stanie
  • Odpowiedz