Wpis z mikrobloga

1347 + 1 = 1348

Tytuł: Bajki robotów
Autor: Stanisław Lem
Gatunek: science fiction
ISBN: 9788308073872
Ocena: ★★★★★★

Moje pierwsze podejście do twórczości Lema. Coś mi tam w głowie świta, że kiedyś niektóre z bajek omawiane były w szkole ale prawdę mówiąc nic z tego nie pamiętam. Sam Lem jest bardzo znanym i szanowanym autorem, a ja jako fanka sci-fi prędzej, czy później musiałam sięgnąć po jego książki. Przeczytane przeze mnie Bajki robotów nie zniechęciły mnie do przeczytania kolejnych ale też rozpaliły we mnie palącej potrzeby, aby to zrobić. Na lubimy czytać znalazłam komentarz, który trafnie oddaje moje odczucia:

Bajki jak to bajki, jedne super, jedne mniej.


Nie zmienia to jednak faktu, że bardzo pozytywnie odbieram tę książkę. Uśmiałam się w kilkunastu momentach, a moja wyobraźnia musiała popracować, aby wyobrazić sobie przedstawione światy i postacie. Nie wiem jak w innych książkach tego autora ale wydaje mi się, że ma on specyficzny, przynajmniej z mojego punktu widzenia, sposób pisania. Jeszcze nie wiem czy mi to odpowiada. Ciężko mi ocenić pisarza po przeczytaniu tylko jednego utworu.

Podsumowując: stawiam, że fani twórczości Lema oceniliby książkę dużo wyżej. Ja fanem Lema nie jestem, a przynajmniej jeszcze nie jestem. Na pewno przeczytam w przyszłości co najmniej dwie-trzy jego książki i kto wie - może się wciągnę. Jeśli tak się stanie na pewno przeczytam Bajki robotów jeszcze raz i zobaczę co wtedy będę o nich myślała.

Wpis dodany za pomocą tego skryptu

#bookmeter #ksiazki #czytajzwykopem
Owieczka997 - 1347 + 1 = 1348

Tytuł: Bajki robotów
Autor: Stanisław Lem
Gatunek: sci...

źródło: comment_1627208621SNhf2OOx2MCllu8QN94F9r.jpg

Pobierz
  • 20
@huntforfur: skoro Cie nie obchodzi nie komentuj. Ten tak jest dla tych co obchodzi ...

@Owieczka997: Moja ulubiona książka Lema. Część opowiadań genialna, chociaż cały zbiór opowiadań lekko nierówny. Polecam Ja Robot Asimova, konkurencyjna książka z opowiadaniami o robotach :)
@Owieczka997: Ja Lema zacząłem od Solaris i ciężko się w nim nie zakochać z perspektywy tej powieści. Ma specyficzny styl pisania charakteryzujący się inwersja. Mi się to podoba, trochę przez to przemyca jakieś uczucie nostalgii i przywiązania, jakie czuja bohaterzy. Głos Pana jest bardzo ciekawy również, ale to bardziej traktat filozoficzny. W przyszłym tygodniu przychodzi do mnie Eden i Astronauci. Ciekawe co piszesz na temat tej książki, ponieważ za cholerę nie
@J-R_Cooper: Ja lubię zbiory opowiadań i chętnie je czytam. Jeśli zaś chodzi o Lema, czy i innego autora to jestem zdania, że są książki, które nam podejdą i są takie, które nie. Ja na przykład bardzo lubię Agathę Christie ale kilka jej książek było dla mnie nie porozumieniem. Dlatego zawsze staram się przeczytać kilka książek od jednego pisarza zanim ostatecznie podejmę decyzję, że to nie dla mnie (no chyba, że ktoś
ale wydaje mi się, że ma on specyficzny, przynajmniej z mojego punktu widzenia, sposób pisania.


@Owieczka997: on ma 3 bardzo różne sposoby pisania. W zależności od książki czasem się wydaje jakby to pisał ktoś zupełnie inny. Także się nie zniechęcaj do tego autora, w innej książce może ci podejdzie.
@Tatankajotanka: tzn. mój wpis niezeszkalował Lema. Po prostu ten zbiór opowiadań był w porządku, a może kolejne okażą się lepsze. Do Lema wciąż mam duży szacunek biorąc pod uwagę co osiągnął i na pewno nie skreślę go po jednej książce.