Wpis z mikrobloga

Przeraża mnie ilość małych dzieci i nie mówię już nawet o 5 latkach, tylko młodszych, z tabletami, telefonami, w restauracjach, na plazy, byle rodzice mieli spokój.
Później rosną takie małe półgłówki bez wyobraźni, z problemami z koncentracja.
Najbardziej było to widać jak w dużym hotelu zszedłem na śniadanie a tam na palcach jednej ręki mogłem policzyć dzieci które nie oglądały jakiejś bajki na telefonie podczas jedzenia. To jest i będzie wielki problem o którym w ogóle się glosno nie mówi w mediach.
I nie mówcie ze nie ma badań ze to szkodzi, ze to jest normalne ze dziecko które sra pod siebie, biega ze smoczkiem, nie jest w stanie samo zjeść, umie odblokować telefon, odpalic YouTube i włączyć sobie co tam chce.
Chcesz w spokoju spędzać czas na wakacjach, chcesz mieć czas na seriale, gry na konsoli to nie rób sobie dzieci.

#madki #rodzice #dzieci #patologiazewsi #patologiazmiasta
  • 49
  • Odpowiedz
@BShKF: no nie do końca, bo na kształtujące się mózgi działa to inaczej. op wspomina o braku koncentracji i problemach z samodzielnym myśleniem i jest to niestety w dużym skrócie ryzyko o którym piszę ( ͡° ʖ̯ ͡°)
Btw to wiąże się z tym że dzieci z internetu nie potrafią korzystać i raczej ograniczają się do sm niż zdają sobie sprawę z jego potęgi. Nastąpiła centralizacja treści
  • Odpowiedz
@To_ja_moze_pozamiatam @erson600
Kolejna bzdura imo. Wg mnie te bodzce sa ok. Dziecko jest skupione na obrazie albo obraz+dzwiek wiec spoko synchronizacja. Video pozwala szybciej zrozumiec pewne rzeczy.

Np jak ucze go zwierzat to najpierw pokazuje mu w ksiazce lwa, a potem wlaczam mu video z lwami zeby zobaczyl jak chodza, jedza, jakie wydaja odglosy itp i wtedy ma pelna wiedze. Uczenie z samych ksiazek dzieci jest slabe i mniej efektywne.

Zle bodzce
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@livegoal: twój gówniak, twoja sprawa.
Nie będę się sprzeczał, każdy ma swój rozum. Czas pokaże, co będzie dla dzieciaka lepsze.
We wszystkim trzeba mieć umiar.

Nie #!$%@? i nie spuszczaj, bo ci nasienia zabraknie na zalanie loszki, gdy już zamarzysz o kolejnym ( ͡ ͜ʖ ͡)
  • Odpowiedz
@livegoal: Nie mogę się doszukać ale czytałem o tym kiedyś i jest to naukowo potwierdzone. Mimo to google podpowiada wiele linków o nadmiarze bodźców u dziecka. To, że chcesz edukować dziecko i robisz to w dobrej wierze nie znaczy, że to ma dobry wpływ. Chociaż w sumie jest pewna różnica. Pokazanie filmu przyrodniczego (czy nawet kreskówki) który jest stonowany to jeszcze spoko. Skoro masz dziecko to pewnie wiesz jakie są bajki
  • Odpowiedz
@livegoal: Ależ jeżeli Twoje dziecko ma ponad dwa lata i serio mówi pojedyncze słowa, to polecam odwiedzić logopedę. Na skończone dwa lata pojedyncze słowa to za mało.
  • Odpowiedz
@tulipana Ostatnie dni zaczyna odpowiadac w jednym jezyku juz zbitkami slow. W drugim poki co pojedyncze slowa. Raczej normalne gdy uczy sie dziecko od malego dwoch-trzech jezykow.
  • Odpowiedz